Fensterbau Frontale 2022 s bohatým odborným programem

Za necelé dva měsíce budou na norimberském výstavišti k vidění inovace v oblasti oken, dveří a fasád. Uskuteční se jedinečná „letní edice“ veletrhu Fensterbau Frontale – jako vždy souběžně s veletrhem Holz-Handwerk, který bude možné navštívit se stejnou vstupenkou.

Výstavní akce se odehraje ve dnech 12. až 15. července 2022. Jednou z jejích nejdůležitějších částí bude Fensterbau Frontale Forum s tématy jako energetická účinnost a ochrana klimatu, větrání a komfort bydlení, plastová okna a praktické tipy od řemeslníků pro řemeslníky. Své místo na akci bude mít i téma digitalizace, přičemž odpovědi na otázku „Jak lze digitalizaci implementovat v řemeslné firmě“ bude možné získat na přednáškách v rámci fóra Praktické využití digitalizace v řemeslech.

Proběhne rovněž speciální přehlídka, jejíž motto zní Green Deal. Středem pozornosti bude účinnost v oblasti emisí CO2 a ochrana před klimatickými extrémy, jako jsou vlny veder, orkány, krupobití a záplavy. Na veletrhu se také poprvé objeví interaktivní formát Expert Talks Reinholda Kobera z Book Your Video, který každé odpoledne přinese jiné zaměření (montážních rámy, plastová okna budoucnosti, úspory emisí CO2 díky reflexi namísto izolace či digitalizace ve výrobě oken). V diskuzích s odborníky zazní i podněty z publika.

Z programových novinek zmiňme ještě platformu odborného časopisu metall-markt.net (ve spolupráci s deseti dalšími inovativními vystavovateli), která se stane důležitým prostorem setkávání řemeslníků z oborů oken a fasád nebo ocelových a kovových konstrukcí.

Mnozí návštěvníci jistě ocení také komentované prohlídky na téma „Inovace a produktové premiéry“. Architekti a projektanti se budou moci zúčastnit fóra Architektura-okna-fasáda. Témata této odborné akce jsou: sociální spravedlnost, mobilita, digitalizace a výstavba šetrná ke klimatu, a to s důrazem na smysluplné změny v městské zástavbě tak.

Zavedenou součástí odborného programu veletrhu FENSTERBAU FRONTALE jsou také odborné semináře na téma „Inovace ze Švýcarska“. Třetí den veletrhu pak bude tradičně věnován nejlepším mladým řemeslníkům uplynulého roku a dojde k udělení ocenění MeisterAward. Poprvé se v rámci veletrhu Fensterbau Frontale v části Forum uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Výrobce oken roku.

Veletrh nabídne také online obsah, a to v anglickém a německém jazyce. K nalezení bude od 12. července na stránce www.live.frontale.de. Díky aplikaci Fensterbau Frontale pro iOS a Android se návštěvníci mohou navíc již předem informovat o vystavovatelích a produktech.

Autor: tisková zpráva 1)

1) redakčně upraveno