Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. 21. ročník proběhne 7. až 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Uplynulý jubilejní 20. ročník potvrdil pevnou pozici veletrhu jako stěžejní akce v oboru staveb a renovací střech, kterého se účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím českých zastoupení i světová špička. Každoročně veletrh přiláká přes 20 tisíc návštěvníků.

Veletrh roste

Meziročně hlásí Střechy Praha významný nárůst obsazené plochy. Největší výrobci a dodavatelé střešních materiálů již potvrdili účast a mají rezervovány výstavní plochy. Souběh veletrhů se navíc rozrůstá o další výstavní prostory. Veletrhy Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha a Purpo Praha obsadí moderní haly 3 a 4. V dalších halách budou probíhat souběžné veletrhy For Pasiv, For Wood a soutěž stavebních řemesel Suso.

Novinka: Festival dřeva a nářadí

Zvýrazněným tématem 21. ročníku veletrhu Střechy Praha je tesařské řemeslo jako jedno z nejdůležitějších, nejkrásnějších, ale i nejnáročnějších stavebních řemesel. Pro všechny, kteří mají rádi práci se dřevem, je určen nový projekt „Festival dřeva a nářadí” probíhající celou dobu veletrhu. Návštěvníci uvidí širokou nabídku dřevosortimentu, spojovacích prvků, nářadí, nástrojů a dalšího vybavení pro řemeslníky i kutily. Součástí festivalu bude Zóna pro tesaře s množstvím ukázek moderních i tradičních tesařských technik, workshopů, diskusních setkání s osobnostmi v oboru i soutěží zručnosti o hodnotné ceny. Své umění představí i mladí učni tesaři, kteří během tří dnů vytvoří dřevěné objekty k praktickému využití.

Historii tesařského řemesla budou připomínat vzácné muzejní exponáty, těšit se můžete mimo jiné na expozici historických tesařských seker a dalšího náčiní. Své aktivity představí vícero institutů a muzeí prezentujících principy a postupy tradičního stavitelství.

Prostor pro odborné diskuse, výměna znalostí a zkušeností a prezentace tesařského řemesla širokému publiku jsou hlavním cílem festivalu, včetně možnosti vyzkoušet si novinky v oblasti nářadí a technologií. Speciální technologie budou k vidění například na stánku společnosti Mafell, kde odborníci předvedou hluboké dlabání do hloubky 500 mm, řezání dřevovláknitých materiálů pomocí lankové pily, dělení deskových materiálů či čepovací automat. K vidění bude mnoho dalších ukázek špičkového řemesla, které připravuje dlouhodobý významný partner veletrhu Cech klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Pestrý doprovodný program

Připraven je 5. ročník Fóra Dřevěné konstrukce zaměřeného na poruchy a vady dřevěných konstrukcí, který se bude mimo jiné věnovat dřevěným stavbám typu rozhledny, mosty a lávky a jejich údržbě. Na praktických příkladech budou představeny možnosti využití měsíčního dřeva. Tématem 20. ročníku mezinárodní konference Izolace, kterou každoročně pořádá společnost A.W.A.L., budou izolace v minulosti, v současnosti a zejména v budoucnosti, konference tedy zahrne průřez izolacemi posledních 20 let. Pro širokou veřejnost jsou určeny semináře o údržbě šikmých i plochých střech a nejčastějších chybách ve střešním plášti. Kromě odborných témat a mezinárodních konferencí proběhnou užitečné semináře určené pro menší firmy a OSVČ s mottem „jak být vidět, jak využít moderní technologie, jak udržet stávající a získat nové zákazníky”.

Jubilejní 15. ročník Solar Praha

V únoru oslaví jubileum souběžný veletrh Solar Praha zaměřený na efektivní využívání obnovitelných zdrojů. Zájem o malé fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů neustále roste. Existuje však stále řada otázek spojených s instalací tohoto zdroje energie. Jednou z častých je například: Co se bude dít s nespotřebovanou elektřinou? K jakým změnám v dotacích dojde? Čeho se při žádostech o dotaci vyvarovat?

Veškeré dotazy budou moci zájemci konzultovat právě na veletrhu úspor energií Solar Praha, jehož hlavními tématy jsou fotovoltaika, solární termika, biomasa, tepelná čerpadla, akumulace energie, odpadní teplo a elektromobilita.

Více informací o veletrhu na stránkách www.strechy-praha.cz.

Text a foto: Střechy Praha s.r.o.

Fotogalerie

Autor:
Foto: Střechy Praha s.r.o.