Firma TRIDO v novém sídle

Zkusili jste si někdy, ve zlomku vteřiny, která je zapotřebí k rozevření křídel automatických dveří, všimnout nenápadně umístěného loga a zamyslet se, kde a jak byly dveře vyrobeny? Většina z nás asi ne, neboť automatické dveře nás v poslední době doprovázejí takřka na každém kroku a my přece vždy někam spěcháme.

  Výmluvný symbol rozevírajících se obloukových dveří si do svého loga zvolila firma TRIDO z Blanska, která se řadí mezi přední výrobce automatických dveří, průmyslových a privátních vrat.
   Se stálým růstem firmy, která dnes zaměstnává přibližně kolem šedesáti pracovníků, se staly dosavadní prostory postupně stísněnými a na řadu se dostalo hledání nového objektu. Ten se nakonec koncem loňského roku podařilo najít, a tak od letošního května pracuje firma TRIDO kompletně pod jednou střechou a na nové adrese.

Vše pod jednou střechou
   Rekonstrukce nového areálu proběhla v rekordně krátkém čase. Vchod do budovy střeží jak jinak než automatické dveře a ve vstupní hale příchozí upoutá na první pohled neobvyklá čedičová dlažba a další zajímavé architektonické detaily.
   Během probíhající rekonstrukce se firma rozhodla rozšířit areál ještě o novou halu, která byla slavnostně kolaudována 12. července. Hala 44 × 16 m zajistí dostatek prostoru pro sklad materiálu a hotových výrobků pro příjemné odbavení zákazníků.
   Nové prostory umožnily firmě investovat do strojního zařízení a vzhledem k rozšířeným výrobním a skladovým prostorům umožňují firmě další zvýšení produkce. Zvláště stálí zákazníci ocení, že teď najdou veškeré služby v jednom místě.
   Již ve fázi rekonstrukce pamatovala společnost TRIDO i na své partnery z řad montážních firem, pro které bude v nové budově připraveno speciálně vybavené školící středisko. Realizační partneři, se kterými firma TRIDO spolupracuje po celé republice i v zahraničí, tak budou využívat například audiovizuální místnost, kde mohou shlédnout praktické ukázky montáže a následně si »osahat« a vyzkoušet jednotlivé prvky v praxi.

Automatické dveře na míru
   Jak jsme v úvodu článku zmínili, specializuje se společnost na výrobu automatických dveří, které jsou vyráběny vždy na míru v celé škále typů a lze je přizpůsobit jakémukoliv exteriéru i interiéru. Nejčastěji používaným typem jsou lineární posuvné dveře, ať již v provedení jednokřídlém či dvoukřídlém, ve stísněných prostorech se dostávají ke slovu dveře teleskopické, naopak při dostatku místa může firma nabídnout dveře obloukové nebo kruhové, samostatnou kapitolu tvoří dveře karuselové - turnikety. A právě u turniketů chvilku zůstaneme, neboť právě tento typ připravuje firma TRIDO kromě tuzemska i do Francie a v budoucnu i na další zahraniční trhy. Tyto aktivity zajisté podpoří i udělený certifikát ISO 9002, který firma získala v loňském roce.
   Ostatně o úspěšnosti a kvalitách firmy toho nejvíc napoví samotné realizace, kterých má společnost TRIDO na svém kontě slušnou řadu. Z těch nejzajímavějších v poslední době jmenujme například teleskopické dveře v Soulu, prosklené bezrámové dveře v Oslu, dřevěné automatické dveře v Akademii věd v Brně a zapomenout nelze ani na vstupní turnikety v ČNB v Praze aj.
   Zkuste si příště, než opět vstoupíte automatickými dveřmi, nejdřív všimnout! 
Autor: Šárka Tužilová
Foto: Archiv firmy