Ilustrační foto

Frýdek-Místek dá opravit budovu městského hospice, jsou tam například vlhké zdi

Frýdek-Místek 15. února (ČTK) - Frýdek-Místek na letošek chystá opravu budovy městského hospice. V druhé polovině roku plánuje sanaci vlhkého zdiva v prvním podzemním podlaží objektu. Dodavatele prací chce vybrat do prázdnin. Novinářům to dnes sdělila mluvčí magistrátu Jana Musálková Jeckelová

Se sanací zdiva se počítá v budově využívané pro technické zázemí, ale také v objektu, v němž jsou ubytovaní klienti. "Bude nutné rozebrat zpevněné plochy ze zámkové dlažby a odkopat násyp kolem stěn. Dále zkontrolovat a případně opravit izolaci stěn a prostupů stěn pro plynovodní, vodovodní a elektro přípojku," uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Dalšímu vlhnutí zdiva by měl zabránit nový systém drenáží a odvodňovací žlaby. Zpevněné plochy budou mít asfaltobetonový povrch, který zamezí zatékání povrchové vody k obvodovému zdivu. Obvodové zdivo a vnitřní příčky budou dodatečně izolovány chemickou injektáží.

"Samozřejmě musíme nechat odstranit důsledky, tedy zavlhlé vnitřní omítky až na zdivo. Aplikujeme hydroizolační stěrky a nové omítky včetně výmalby, v místnostech s obklady budou provedeny nové keramické obklady stěn případně soklů," doplnil Kajzar.

Město chce připravit harmonogram prací tak, aby byl chod zařízení co nejméně omezen. "Aktuálně radnice zajišťuje zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby. Na kolik opravy vyjdou, bude zřejmější až na jaře po dopracování projektové dokumentace," uvedla mluvčí.

Hospic Frýdek-Místek je v provozu od roku 2010 a je příspěvkovou organizací města. Zajišťuje péči o klienty v terminální fázi onemocnění. Jeho vybudování stálo 106 milionů korun. Zařízení má osm lůžek pro odlehčovací služby, devět lůžek pro poskytování sociálních služeb a 27 lůžek pro zajištění paliativní péče.

Autor: ČTK
Foto: alessandro guerriero, zdroj: Shutterstock