Garážová vrata a jejich ochranné systémy

U kvalitních vrat bývá řada funkcí zajišťujících bezpečnost při jejich ovládání už ve standardní výbavě – například detekce překážky, která zastaví jejich chod. Všechny ostatní si lze přiobjednat – třeba u vrat na dálkové ovládání je možné použít takzvaný plovoucí kód, který pro každé spojení zajistí kód jiný, a tím v podstatě neprolomitelnou komunikaci.

Výrobce produktů Minirol, společnost Building Plastics, funguje na českém trhu od roku 1996 a vedle vrat vyrábí i další rolovací systémy jako stínění a mříže. Protože se tyto položky vyrábějí na míru, v typizovaném ceníku garážových vrat je nenajdete. V Minirolu se cena pro každou zakázku stanovuje zvlášť. Podívejte se, co všechno výrobce vrat nabízí:

  • Spínací lišta – zabraňuje tomu, aby vrata najela na překážku pod nimi.
  • Světelná závora – v momentě, kdy se auto rozjede a vrata se začnou nečekaně zavírat, dojde v okamžiku přerušení paprsku k jejich zastavení.
  • Ochrana proti vtažení (pro vrata do 2,5 metru) – při otvírání rolovacích vrat zabrání tomu, aby se cokoli kromě vrat navinulo na hřídel. Ochrana se používá pouze u vrat bez boxu. V případě vrat s boxem zajišťuje tuto ochranu automaticky on.
  • Pojistka proti odrolování vrat – v podstatě jde o ochranu proti pádu vrat, který může zapříčinit nenadálá událost nebo závada.
  • Příprava na nenadálé situace – při výpadku elektrického proudu je u elektrických vrat k dispozici možnost manuální manipulace.
  • Dálkové ovládání – vrata můžete ovládat i vzdáleně, například z auta pomocí GSM modulu, díky kterému stačí systém jen prozvonit a on sám vám vrata otevře. Plovoucí kód se zase postará o to, aby se bezpečnostní kód nedal vypozorovat nebo získat jinou cestou.
  • Záruka 5 let – výrobce nabízí garantovanou 5letou záruku na vybrané komponenty garážových vrat.

Rolovací vrata vyrobená na míru

Stojíte-li o kvalitní garážová vrata, vsaďte na ta ze zakázkové výroby. Vybrat si tak můžete rozměry, typ lamel, ovládání i barevnost. Pokud vás zajímá cena garážových vrat Minirol, napište si o nabídku zdarma přímo výrobci.

Kontakt:

Building Plastics ČR, s.r.o.
Košíkov 76, 595 01 Velká Bíteš
http://www.minirol.cz/

Autor: Kristýna Štadlerová
Foto: Archiv firmy