Geberit má vždy řešení

Rok se s rokem sešel a na brněnském výstavišti opět vrcholí poslední přípravy, aby vše bylo hotovo na poslední dubnový týden. Tak jako v předchozích šesti letech i letos se 23. dubna otevřou již po sedmé brány výstavního areálu a nechají zájemcům z řad odborníků, ale i ostatních příznivců stavebnictví nakouknout, co nového pro ně jednotlivé firmy za uplynulých dvanáct měsíců připravily, vymyslely, zlepšily, zkrátka čím nás zase překvapí.

Svou premiéru si na brněnském veletrhu »odbyde« i několik novinek firmy Geberit, která bezmála po pěti měsících, kdy představila novinky z programu Geberit – Public, nabídne zákazníkům zajímavé designy ovládacích tlačítek splachovacích nádržek a inovace se nevyhnula ani samotným instalačním systémům respektive podomítkovým nádržkám.

Předstěnové instalační systémy

Geberit v loňském roce rozšířil původní nabídku instalačních systémů o nový prvek Jádrofix, určený zejména pro rekonstrukce bytových jader panelových domů. K původním systémům Kombifix, Duofix, Sanbloc přibyl rovnocenný partner, který dokáže zastoupit instalační systémy i v náročných podmínkách panelových domů a poskytnout nejen majitelům bytů, ale i architektům a montážním firmám moderní technologii rekonstrukce bytového jádra.

Nepatrné změny doznal i konstrukční rám jednotlivých systémů, který je nyní zhotoven z ocelového profilu o rozměrech 40×40 mm. Důvodem k tomuto rozšíření je snažší připevnění či přišroubování sádrokartonového obkladu.

Podomítkové nádržky

Modernizací prošla i samotná podomítková nádržka včetně jednotlivých komponentů. Nového designu, ale zejména funkčnosti se dočkaly napouštěcí ventily vyrobené z kvalitního a vysoce odolného plastu. Hlavní důraz byl však během celé inovace kladen především na jednoduchou montáž i demontáž všech prvků nádržky, kde pro správné osazení všech dílů není zapotřebí žádné nářadí a hravě si s ním poradí i laik.

Samotná nádržka je vyrobena vyfouknutím z kvalitního plastu, její strukturu nenarušuje žádný svár a tím je zaručena maximální dlouholetá těsnost. Navíc je nádržka ještě ve výrobě tlakově odzkoušena. Při jejím případném porušení například provrtáním během montáže je k dispozici opravná souprava s níž lze snadno vzniklou závadu napravit.

Ovládací tlačítka

Překvapení pro své zákazníky připravila firma Geberit i na poli ovládacích tlačítek podomítkových nádržek. Zákazník proto bude mít možnost vybírat ze čtyř nových tvarů a široké škály barev a barevných i materiálových variací. Tvary jednotlivých tlačítek trefně charakterizují jejich názvy Rumba, Samba, Twist a Tango. Zkuste na chvíli zavřít oči, zaposlouchat se například do ostrých a uhrančivých tónů Tanga, harmonické Rumby, rozpustilé a hravé Samby či napětí plného Twistu a zjistíte, že linie tlačítek své názvy plně vystihují.

Tlačítka Twist a Tango jsou vyrobeny z kvalitního ocelového odlitku a jsou předurčeny i do veřejných prostor. Navíc Tango lze ve spodní části skrytě přišroubovat a vyzrát tak na všudypřítomné nenechavce.

Geberit myslí opravdu na vše, o tom svědčí i dokonalé propracování tlačítek, jenž pamatuje i na ochranu proti hluku. Všechny části, které by případně do sebe mohly narážet, jsou raději potaženy gumovou ochrannou vrstvou.

Hledáte-li i Vy vhodné řešení pro stavbu, budete u Geberitu v dobrých rukou.

Autor: Šárka Tužilová
Foto: Archiv firmy