Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Geberit nabízí architektům a projektantům silný nástroj - rohový montážní prvek Duofix

Při zmínce o závěsných WC a jejich umístění se vybaví většině zákazníků, architektů i montážních firem nejběžnější způsob, tj. rovnoběžně se zdí. Rohový Duofix však nabízí při tvorbě interiéru koupelny a WC něco navíc.

Ve snaze vymanit se z dnes rozšířené typizované výstavby sahá řada investorů k architektonicky zajímavým projektům, které se na první pohled odlišují například použitými materiály či členitými půdorysy. Ty se prolínají i do interiéru, kde jsou zajisté netradičním oživením, ale na druhé straně vyžadují poměrně náročná technická řešení.


Nový prvek Duofix umožňuje rohovou montáž, která si najde místečko právě v půdorysně atypických prostorech, nebo tam, kde je příliš málo místa pro zařizovací předměty. Současní architekti dostávají s prvkem Geberit Duofix do rukou nástroj, se kterým mohou s montážními prvky pro závěsná WC pracovat nejen v ploše, ale i v prostoru.


Variabilní konstrukce prvku nabízí optimální nastavení šíře rámu v rozmezí 56 - 76 cm. Veškeré rozvody mohou být vedeny ve vzniklém rohu za instalovaným prvkem, případně vedle něj, což umožňují nastavitelné podpěry, které jsou na rozdíl od klasického Duofixu umístěny ve střední části konstrukce. Rohová instalace ovšem není to jediné, co Duofix nabízí. Jeho nespornou výhodou je možnost rohové montáže i bez opěrné zdi. K tomu je prvek vybaven tzv. vzpěrou, s jejíž pomocí lze konstrukci instalovat pod úhlem 30o – 60o. Je to právě možnost nastavení patřičného úhlu, co dělá z Duofixu partnera pro nová řešení. S jeho pomocí lze v prostoru koupelny realizovat netradiční prvky, vytvořit libovolné příčky nebo falešný roh, např. vedle vany nebo sprchy, aniž by se musel dodržet postup nejdříve vyzdění příčky a následné montáže předstěnového prvku.


Příjemná je také možnost nastavení optimální výšky pro připevnění závěsné keramiky. Tuto skutečnost mohou velmi dobře využít zejména uživatelé vyššího vzrůstu nebo starší lidé, kteří ocení snadnější dosedání a vstávání. Variabilita rohového Duofixu se projeví nejen v novostavbách, ale i při rekonstrukci starších objektů, kde se často vyskytuje nepravidelný půdorys, či stávající vedení instalací komplikují jakékoli jiné řešení umístění WC. Prvek navíc obsahuje i přípravnou instalaci pro připojení el. proudu a pozdější napojení například sprchovací toalety Geberit Balena.


Rohové řešení montážního prvku pro WC je tak opět příkladem dokonalého spojení techniky a designu, které Geberit nabízí při řešení sanitárních instalací.


S funkčním rohovým montážním prvkem Geberit Duofix lze rychleji a snadněji uskutečnit designérské sny a přání zákazníků týkající se prostorového řešení koupelen.
Autor: Ing. Jana Svobodová
Foto: Archiv firmy Geberit