Gira pro hotely

Elektroinstalační systémy pro inteligentní budovy od firmy Gira nabízejí široké spektrum produktů pro více komfortu, hospodárnosti a bezpečnosti i pro hotely. Optimalizují řízení energií a pomáhají snížit provozní náklady. Svou rozmanitostí designu a funkčností se hodí do každého prostředí.

Management inteligentních budov

Systémem GIRA Instabus KNX / EIB je možné realizovat management inteligentní budovy v celém hotelovém zařízení, a tak se postarat o nepřetržité pohodlí a bezpečnost. Automatické řízení techniky v budovách pomáhá snížit personální a provozní náklady dle potřeby.

Gira Control 19 Client

Control Client 19 nabízí svým 19″ velkým barevným dotykovým displayem pohodlný přístup do Gira Facility Serveru nebo do Gira Home Serveru 4 a funguje tak jako centrální kontrolní a řídící jednotka pro veškerou techniku v budově. Management hotelu tak může kdykoliv kontrolovat a řídit techniku v budově a používat např. různé online služby.

Funkce vypínačových programů Gira

Vypínačové programy Gira zahrnují širokou škálu sortimentu a nabízejí tak různorodost inteligentních funkcí, které vyhovují vysokým nárokům hotelového zařízení. Nechají se jimi vybavit nejrůznější druhy místností: pokoje pro hosty, předsíně, chodby i schodiště, stejně jako vstupní haly, restaurace, bary, kuchyně, konferenční místnosti i kanceláře.

Funkce vypínačových programů Gira

Vodotěsné instalace dovnitř i ven

Do fitnessu, Wellnessu i pro venkovní prostory hotelu je zapotřebí výkonná vodotěsná elektroinstalace. Vypínačový program GIRA TX_44 nabízí více než 230 funkcí, od automatických vypínačů přes Keyless In funkce až po elektronické řízení žaluzií a tlačítkové senzory. Funkce jsou chráněny proti možnosti průniku vody, ostatním vlivům i proti krádeži.

Vypínačový program GIRA TX_44

Světlo a energie venku

Energie ukrytá v zahradě. Gira úsporné sloupky s ušlechtilou linií, se světelným dílcem jsou kolem dokola chráněny proti možnosti průniku vody a ostatním vlivům a umožňují komfortní zařízení venkovních ploch hotelu. Umožňují instalaci osvětlení pro cesty, vstupní cesty a terasy. Ve vstupním prostoru nabízejí integraci Keyless In funkcí a domovní komunikace. Do Gira úsporných sloupků se mohou nainstalovat veškeré funkce z vypínačového programu Gira TX_44.

Gira sloupek, výška 1600 mm, se světlem, automatickým spínačem, venkovním panelem a volacím tlačítkem, barva Alu

Bezdrátové řešení

Gira eNet nabízí dokonalé řešení pro renovaci a modernizaci hotelů. Umožňuje instalaci širokého spektra nejmodernějších řídících jednotek, bez zásahu do zdiva. Zabrání se tak složitým zákrokům do stavebních prvků a poškození.

Signál je přenášen pomocí funk signálu. Ovládací články jsou vysílače signálu, které jsou napájeny bateriemi a mohou se nainstalovat na kterémkoliv místě v místnosti. Vysílají rozkazy k přijímačům a aktorům, které provádějí pokyny ke stmívání, vypínání apod. Vysílače i přijímače se mohou kdykoliv rychle a čistě namontovat.

Autor: Gira
Foto: Gira