Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

GLASSgallery – business koncept pro všechny interiéry, kde je řešením sklo

Sklo nás obklopuje na každém kroku, udržuje tepelnou a světelnou pohodu v budovách, zajišťuje náš bezpečný prostor a vytváří pohodové a luxusní prostředí. Ve stavebnictví je sklo používáno především v izolačních sklech, stále častěji ale nachází uplatnění i v interiérech.

Vy máte fantazii, my zkušenosti se sklem a jeho výrobou, zpracováním i montáží. GLASSgallery vytváří prostor, kde vaše představy získávají konkrétní podobu.

Široký sortiment

Firma SAINT-GOBAIN GLASSOLUTIONS CZ, s.r.o. je velmi dobře známa jako jedna z největších firem působících na českém stavebním trhu se stavením sklem. Je především dodavatelem izolačních skel pro výrobce oken a dveří, izolačních skel pro firmy realizující prosklené fasády, bezpečnostních skel (Stadip – lepená skla a Securit – kalená skla), dále se zabývá velkoobchodem s plochým sklem pro sklenáře a další firmy zabývající se jeho zpracováním.

Vizualizace GLASSgallery v pražských Malešicích

Naše společnost se ale stejnou měrou věnuje interiérovým sklům a řešením interiérů ze skla. V této oblasti zaznamenáváme výrazný rozvoj, neboť sklo se stává součástí každého moderního interiéru a to v rezidenčním i nerezidenčním sektoru. Sklo v zastavěném prostoru působí čistě a dokáže dělit jednotlivé části interiéru bez rušivého vlivu na celkový dojem. Sklo přináší sterilní a elegantní řešení do koupelen a kuchyní. Svojí neutrální barvou je použitelné prakticky ve všech interiérových prvcích.

Skleněné stěny oddělují jednotlivé místnosti a zároveň zachovávají volnost velkého prostoru

Nový showroom v Praze

Jako logický další krok pro rozšiřování aktivit v interiérech začala společnost od letošního roku rozvíjet nový koncept – GLASSgallery. Ten se zaměřuje na kompletní řešení interiérů od jejich návrhu, zaměření konstrukcí až po výslednou realizaci.

Tyto aktivity naplno rozvíjíme nejdříve v Praze. Zde ve vstupní hale pražského závodu v Malešicích bude Glassolutions v listopadu letošního roku otevírat nový showroom GLASSgallery. Tento showroom je v rámci Saint-Gobain aktivit Habitat (aktivity zaměřené na zdravé bydlení při splnění požadavku minimální energetické náročnosti budov) vytvářen nejen na prezentaci skla v interiéru, ale i na další produkty společností Saint-Gobain jako systémy suché výstavby, akustické stropní podhledy, skleněné tapety. Sklo zde ale hraje hlavní roli.

V naší GLASSgallery vám zkušení pracovníci nabídnou komplexní služby v oblasti interiérů. Může to být celoskleněná stěna, celoskleněné dveře, zábradlí, obklad stěn, obklad nebo pracovní deska v kuchyni, schodiště, sprchové kouty, zástěny v koupelnách, desky stolů, pochozí sklo, prosklený strop nebo podlaha a nevím, co ještě. Probereme s vámi nejlepší řešení vašeho požadavku, provedeme zaměření a po výrobě skel vám naši pracovníci sklo, včetně kování dle vašeho výběru, namontují.

Skleněná podlaha vytváří zajímavé světelné efekty

Další aktivity na Moravě

Do budoucna uvažujeme o rozšíření těchto aktivit i na Moravu, kde máme výrobní závod v Brně a distribuční centrum ve Sviadnově, blízko Ostravy. Již nyní zde ale máme pracovníky, kteří jsou vám s řešením interiéru schopni pomoci.

Pro tato řešení nabízíme skla od Saint-Gobain Glass – ornamentní skla SGG Masterglass a Decorglass, ekologická zrcadla SGG Miralite revolution, lakovaná skla SGG Planilaque Evolution, leptaná skla SGG Satinovo, dále širokou škálu výrobků z lepených a kalených skel či stavební kování.

Rádi vás u nás přivítáme. Kde nás najdete?

GLASSOLUTIONS CZ (ředitelství a závod Brno)
Sklenářská 7
619 00 Brno-Horní Heršpice
Tel.: +420 543 426 111

GLASSOLUTIONS CZ (závod Praha)
Tiskařská 612/4
108 00 Praha 10-Malešice
Tel.: +420 271 029 311

GLASSOLUTIONS CZ (distribuční centrum Sviadnov)
K Čističce 218
739 25 Sviadnov
Tel.: +420 558 640 119

Autor: David Krubner
Foto: Archiv firmy