Hladký start a finiš s produkty Uniflott

Je to tak trochu hvězda ve stínu desek. V tichosti nás provází již 23 let a každý rok je vítězem s čím dál větším odstupem od ostatních. Ano, řeč je o tmelu, který doslova dobyl svět – směsi sádry s názvem Uniflott.

Jeho historie začala před cca 40ti lety jako výsledek vývoje tmelu, který s co nejmenším počtem kroků vede k hladkému, trvanlivému a poruchám odolnému povrchu, ať již sádrokartonových desek nebo povrchů vápenocementových omítek.

Tmelení sádrovláknitých desek Vidiwall

Uniflott, HRAK a Kurt

Uniflott je tmel, který díky své houževnatosti, minimálnímu propadání a jemné konzistenci, při snadné brousitelnosti, umožňuje tmelit i řezané hrany sádrokartonových desek pouze ve třech krocích – základní tmelení, druhé přetmelení (obojí Uniflottem) a na závěr tmelení finální (pastózními tmely). Příčná hrana desek je zde jmenována záměrně, neboť jde o hranu s největší nasákavostí a tedy i největším možným propadáním. Zde se naplno projeví unikátní složení Uniflottu. Kombinace Uniflottu a hrany HRAK potom umožňuje tmelení podélných hran desek bez výztužné pásky. Pokud do spáry výztužnou pásku přesto vložíte, získáte nesmírně pevný, ale i překvapivě elastický spoj schopný přenést bez trhlin možné průhyby příčky či dynamické rázy na ni. Pro opravdu efektivní tmelení je Uniflott doplněn stejně výkonnou sklopapírovou páskou Knauf Kurt. Páska při vložení do tmelu netvoří bubliny a přitom nabízí výjimečnou a skelnými či dokonce samolepicími páskami nedosažitelnou pevnost a pružnost spoje. Navíc je možné ji univerzálně použít jak v ploše, tak do rohu konstrukcí. Ale ten, kdo nehledá kvalitní a dlouho sloužící konstrukci, pro něj je Kurt zbytečný.

Uniflott 25 kg

Tmel Uniflott Finish

Před 5 roky byl představen také další z tmelů – Uniflott Finish. Materiál, jehož jméno je zárukou těch nejlepších dosažitelných vlastností. Uniflott Finish je pastózní finální tmel pro závěrečné (třetí tmelení) sádrokartonových desek nebo vyhlazení jiných povrchů. Jeho unikátnost spočívá nejen ve standardních přednostech prémiových tmelů (například Fill and Finish od Knaufa z rodiny Sheetrock), jako je nestékání ze špachtle, netvoření bublin, schopnost natažení i v tloušťkách do 3 mm a perfektní hladkosti již po prvním natažení. On to vše doplňuje extrémně snadnou brousitelností, ale nikoli za cenu nízké soudržnosti. Uniflott Finish je tmel koncipovaný především pro drobné opravy s perfektním výsledkem. Řídí se pravidlem přijít, rychle a perfektně opravit a odejít bez nutnosti návratu. Pro velkoplošné tmelení jeho výjimečné vlastnosti už tak nezbytné nejsou. Zaměření na perfektní opravy odpovídá i jeho malé balení – pouze 8 kg.

Tmel Uniflott Finish

Pro Uniflott i Uniflott Finish platí následující: cenově vyšší, ale nemá to konkurenci. A je to přesně to, s čím byste chtěli pracovat pořád.

Autor: Ing. Miroslav Nyč
Foto: Archiv firmy