Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Hliníkové konstrukce firmy SWS Tauchman

SWS Tauchman je ryze českou firmou se čtrnáctiletou tradicí na českém trhu. Hlavním výrobním programem jsou svářované hliníkové konstrukce: žebříky, lešení a řada dalších dle přání zákazníka. Kromě hlinikových konstrukcí najdeme ve výrobním programu i svařované výrobky z nerezu a titanu.

Firma SWS Tauchman je ryze českým, rodinným podnikem s pěti zaměstnanci. Svojí činnost zahájila na podzim roku 1991 v pronajatých prostorách Státního statku ve Vysokém nad Jizerou v provozovně Víchová nad Jizerou. Původním výrobním programem byly hliníkové díly na lešeňový sloup pro Rozvoj Nová Paka. Firma Rozvoj však, bohužel, brzy zanikla. Poté bylo nutno přijít s novým výrobním programem. Volba padala na hliníkové žebříky jednoduché, výsuvné, dvojité (štafle) a lešení. Lešení bylo zpočátku vyráběno na přání, postupně se přešlo na provedení sloup na kolečkách a závěsnou lávku jako doplněk k žebříkům.


Dále se ve výrobním programu objevily hliníkové konstrukce na fóliovníky, mobilní posedy pro myslivce, saně za sněžné skútry, vlajkové stožáry a konstrukce pro střešní výtahy a řada dalších výrobků podle přání zákazníků. Díky nárůstu výroby se firma přestěhovala do vlastních prostor v Hrabačově. Po nezbytné modernizaci prostor a vybavení zde byla zahájena výroba v roce 1995. Díky neustálé snaze po zlepšování výrobní technologie došlo k navázání spolupráce s firmou Castolin. Při zkouškách a testování výrobků SWS Tauchman spolupracuje s výzkumnými ústavy i školami jako SZÚ Brno, TUPO Praha a TU v Liberci.
V současnosti firma nabízí kvalitní výrobky z hliníku, nerezu a titanu. Těžiště výroby spočívá ve svařování hliníkových konstrukcí. Vyrábí hlavně žebříky, a to i speciální záchranářské (nastavovací) a hákové pro hasičský sport. V souvislosti s touto speciální výrobou začala spolupráce firmy se sdružením Český hasič a s členy závodních týmů, kteří se přímo podíleli svými připomínkami na zlepšování kvality hákových žebříků a ochotně pomohli při jejich praktických zkouškách. Jim patří dík za to, že žebříky od firmy SWS Tauchman mají špičkovou kvalitu.
Pokud má zákazník individuální přání, je zde možnost zakázkové výroby. Jsou to např. přístupové plošiny a schůdky k výrobním linkám, vestavby a nástavby automobilů, hliníkové vleky za automobily, již zmíněné saně za sněžné skútry, sportovní vybavení pro invalidy, rámy na kola, ploty, brány, zástěny. Dále jsou to přístřešky a v kombinaci s polykarbonátem zimní zahrady a zahradní kryty a celá řada dalších výrobků, které by bylo obtížné vzhledem k rozsahu článku jen vyjmenovat. Pokud je potřeba, je zde i možnost pomoci při nejrůznějších opravách svařením hliníkových, nerezových i titanových součástek. Provádíme i svařování litinových dílů a opravy metodou práškového navařování. Kromě vlastní výroby je nabízen prodej hliníkových profilů a plechů, dále svářecích materiálů a zařízení firmy CASTOLIN. Prodej výrobků je zajištěn po celé republice. Pokud v místě není vlastní smluvní prodejce, zboží je dodáno z firemního skladu s dopravou zdarma.


Filozofií firmy SWS Tauchman je udržovat v maximální možné míře kontakt se zákazníkem. Přání a potřeby zákazníků jsou neustálým zdrojem inspirace a hnacím motorem při zlepšování kvality výrobků a vývoji nových doplňků.
Samozřejmostí jsou krátké dodací lhůty, operativní provádění oprav, pomoc při konstrukci zakázkových výrobků. Firma si váží hlavně toho, že se k ní její zákazníci vracejí a zajímají se i o nové výrobky, jak se rozšiřují jejich možnosti a potřeby. Zákazníci naopak oceňují především stabilitu, kvalitu a spolehlivost výrobků.
Autor: Roman Janoušek
Foto: Archiv firmy