HOLAR – značka kvality

Značka HOLAR reprezentuje na českém trhu významného hráče v oblasti dveřního a okenního kování. Vedle trvaleho důrazu na design překvapí zákazníka především vysoká kvalita výrobků daná ušlechtilým materiálem. Klika jako šperk je slogan vskutku výstižný.

Orientace na kvalitu a design je hlavním krédem výrobce, kterému se daří tuto skutečnost realizovat již patnáct let. V počátcích se pod značkou HOLAR vyrábělo a prodávalo pouze plastové stavební kování, později v roce 1999 byla zavedena výroba kování z nerez oceli.

Nejen o značce HOLAR, ale i o podnikatelských úspěších a plánech do budoucna, jsme si povídali s Ing. Slavojem Čeganem, jednatelem a majitelem firmy Čegan s.r.o., která značku HOLAR vlastní.

Jakým způsobem se Vám daří udržovat vysoký standard kvality u výrobků značky HOLAR?

V roce 1999, kdy firma začala vyrábět kování z nerez oceli, jsme si uvědomili, že obstát v konkurenčním boji u tohoto sortimentu znamená investovat buď do originálního designu, nebo jít cestou vysoké kvality výrobku.

Soustředili jsme se proto na nerez ocel, která se čím dál více prosazuje v interiérech i exteriérech budov pro svoje nenahraditelné kvalitativní vlastnosti.

Vaše firma se každoročně účastní oborových výstav a veletrhů. S jakými novinkami se budete letos prezentovat na dubnovém veletrhu IBF v Brně?

Naši zákazníci mohou vybírat ze širokého spektra výrobků. Řada Holar, Klasik, Standard a Metal Light je určena klientele, která se spíše orientuje na ekonomické výhody jednotlivých sortimentních řad.

Chce-li však zákazník investovat do vyváženého kompromisu mezi designem a cenou, pak rozhodně zvolí výběr mezi výrobky Royal Steel nebo Metal Extra. Neotřelý a jednoduchý design je typickým právě pro tyto výrobkové řady. Hlavním důvodem je, aby naše výrobky byly elegantní a nadčasové, což je prioritní kritérium při výběru zboží, zejména u konzervativních zákazníků.

V letošním roce jsme se rozhodli doplnit výrobkovou řadu o kombinaci nerez oceli a ušlechtilého dřeva – řada Wood Steel, spořivému zákazníkovi nabídneme levnější řadu Ultralight.

Pozornost upoutá bezpečnostní kování Extrém, zařazené do nejvyšší IV. Bezpečnostní třídy.

Kde se můžeme s Vašimi výrobky setkat?

S našimi výrobky se můžete setkat na vzorkovnách většiny dobrých výrobců a prodejců dveří. Dále potom ve velkoobchodech a prodejnách s železářským zbožím a v neposlední řadě v truhlářských a stolařských provozech.

Naše výrobky jsou použity a fungují na mnoha významných objektech, jako například v budovách brněnského Bussines Centra, dále v objektu technického centra České spořitelny a v bytovém komplexu Beverly Hills v Praze.

Značku HOLAR znají kromě českých odběratelů i zákazníci na Slovensku a v Maďarsku. Jaké výhody, kromě vysoké kvality výrobků, můžete zahraniční klientele nabídnout?

Naší hlavní výhodou je schopnost vyhovět zákazníkovi v individuálních požadavcích při atypických realizacích nerezových prvků pro stavby, jako jsou nejrůznější madla, úchyty, ochranné plechy, zábradlí, atypické řešení zavírání atd.

Disponujeme stabilním výrobním zázemím, jež umožňuje pružně reagovat na potřeby trhu. Tuto zkušenost máme zejména s našimi odběrateli v České republice, což nás ovlivnilo v rozhodnutí nabídnout obdobné služby zákazníkům v sousedních zemích. Domníváme se, že máme co nabízet.”

Autor: Mgr. Barbora Skalníková
Foto: Archiv firmy