Hörmann na veletrhu BAU 2013 představil řadu novinek

Dne 14. ledna 2013 uspořádala společnost Hörmann, nejvýznamnější evropský výrobce vratových a dveřních systémů, na veletrhu BAU 2013 tiskovou konferenci pro novináře z celého světa. Na ní představila řadu novinek, mezi něž patřily jiné pohony garážových vrat a dálkové ovladače s novým systémem BiSecur, další vývoj garážových rolovacích vrat RollMatic nebo zajímavé inovace z oblasti protipožárních uzávěrů.

Od pondělí 14. ledna až do soboty 19. ledna bylo možno vidět novinky přímo na veletržním stánku v hale B3 právě na veletrhu BAU 2013. Stánek se rozprostíral na ploše přes 1 300 m2.

Navíc firma pamatovala i na své prodejce. Pro ně zajistila dopravu na veletrh, setkání s vedením firmy, promítnutí a vysvětlení novinek v konferenční hale, následně prohlídku novinek přímo na stánku a zajištění občerstvení. Osobně jsme se akcí zúčastnili a přinášíme z nich nejzajímavější postřehy.

Nejdříve jsme se vypravili na stánek firmy Hörmann, kde jsme měli tu čest, že nám novinky společnosti představil přímo Ing. Vít Kareš, jednatel společnosti Hörmann Česká republika s.r.o.

Nové vstupní bezpečnostní hliníkové dveře do pasivních domů

Zaujaly nás především nové povrchy garážových vrat. Na stánku měl Hörmann vystaveno 24 typů, které se vyrábějí nově digitálním tiskem. To umožňuje zobrazit na dveřích prakticky jakékoli motivy a barvy, které si zákazník přeje. Zaujaly nás však také nové vstupní bezpečnostní hliníkové dveře do pasivních domů, interiérové dveře s novým povrchem Melinga Dark či rolovací mříž – RollMatic...

Potom jsme se účastnili setkání s prodejci z České republiky, kde se hovořilo o novinkách více a večer jsme nechyběli na tiskové konferenci firmy.

Pohled na část stánku Hörmann

Setkání s prodejci z ČR

Setkání s prodejci se zúčastnil Christoph Hörmann, vnuk zakladatele společnosti Hörmann, jenž je s pomocí tlumočení zástupce firmy pro Českou republiku pana Víta Kareše seznámil s novinkami a strategií firmy. Rovněž zodpověděl i konkrétní dotazy přítomných. Týkaly se především novinek a časového období, kdy budou uvedeny na český trh. Samozřejmě nechyběly dotazy na jejich ceny v ČR.

Pan Hörmann nás také seznámil s novou tváří značky Hörmann. Stal se jí Michael Schumacher, nejúspěšnější jezdec Formule 1 všech dob, který se domluvil s evropskou jedničkou ve výrobě vrat a dveří na mediální spolupráci v roce 2013. Od začátku roku 2013 se tak Michael Schumacher jako reprezentant celosvětově působící rodinné firmy stará o to, aby tato značka byla ještě známější.

Nakonec popřál Christoph Hörmann panu Janů, prodejci firmy Hörmann, k jeho kulatým narozeninám (následující den slavil 50 let).

Nové povrchy garážových vrat se vyrábějí nově digitálním tiskem

Co se představilo na setkání prodejců

  • Interiérové dveře s novým povrchem Melinga Dark
  • Automatické posuvné dveře AD 100 Thermo
  • ThermoPro Plus s tloušťkou dveřního křídla 60 mm
  • Hliníkové zárubně a hliníkový práh
  • ThermoSafe – hliníkové dveřní křídlo 73 mm
  • Rolovací mříž – RollMatic
  • Dálkové ovládání garážových vrat BiSecur hned v pěti různých barvách
  • Průmyslová sekční vrata BR 50
  • Různé varianty rychloběžných sekčních vrat
Pan Christoph Hörmann (vlevo) a Ing. Vít Kareš představují novou tvář značky Hörmann – Michaela Schumachera

Krátce o společnosti Hörmann

Společnost Hörmann je největším dodavatelem garážových a průmyslových vrat v Evropě. Na evropský trh dodává:

Výklopná, automatická rolovací i sekční garážová vrata, garážová vrata pro hromadné garáže. Hliníkové domovní dveře v řadě variant a přístřešky nad dveře, vnitřní a vnější dveře. Průmyslová vrata – sekční, rychloběžná, rolovací, ocelová posuvná, posuvné brány, plastové závěsy a kyvná vrata. Protipožární vrata, stěny a prvky. Vnitřní a vnější dveře, zárubně, bezpečnostní dveře.

V ČR sídlí v obci Středokluky – Praha-západ, kde neustále rozšiřuje svoje prostory, aby zlepšila dodavatelský servis pro zákazníky a síť autorizovaných prodejců. Tím také posiluje svoje postavení na českém trhu. V sídle společnosti naleznete i vzorkovnu, kde je spolu s novinkami pro stavební sezonu 2012/2013 prezentován i průřez celým sortimentem firmy Hörmann.

Pan Christoph Hörmann (vlevo) přeje panu Janů, prodejci firmy Hörmann, k jeho kulatým narozeninám (následující den slavil 50 let)

Závěr

Při návštěvě stánku společnosti Hörmann na veletrhu BAU 2013 jsme museli konstatovat, že oproti BAU 2011 nabyl stánek opět na velikosti a kráse. A také bylo vidět, že firmu vlastní rodina, která ji stále s rozvahou buduje, rozvíjí a směřuje stále vpřed.

Autor:
Foto: Helena Hejhálková