Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

HPI-CZ nabízí efektivní příslušenství pro zateplovací systémy dokonalé v každém detailu

V letošním roce pro vás naše společnost HPI-CZ připravila řadu novinek. Rádi bychom upozornili na plastový držák izolace DH, podparapetní těsnící fólie exteriér, DELTA – DPC, Geojutex, fólie Sunflex Floor a Sunflex Foam.

Plastový držák izolace DH

Jedná se o prostředek k upevnění izolace pod odvětrávanou zavěšenou fasádu. Držák musí izolaci upevnit dlouhodobě, bez vůle a tak, aby nebránil proudění vzduchu za fasádou. Je ideálním upevňovacím prvkem pro měkké izolace. Speciální kotevní část a talíř o průměru 90 mm zaručují spolehlivé upevnění izolace na všech druzích podkladů. Je vhodný do betonu, přírodního kamene, cihel, vápenopískových tvárnic a v neposlední řadě u tvárnic z lehkého betonu.

Obr. 1: Plastový držák izolace DH

Podparapetní těsnící fólie exteriér

Je složena z paropropustné netkané polypropylenové textilie, která je opatřena butylovou a samolepicí vrstvou. Tyto materiály jsou umístěny buď oba na jedné straně, nebo každý na opačné straně fólie v šířce 20 mm. Fólie slouží jako zábrana proti zatečení hnaného deště. Okenní těsnící fólie se používá jako těsnění z venkovní strany mezi rámem okna a navazujícími materiály např.: u panelových staveb, které budou později opatřeny vícevrstvým tepelně-izolačním systémem, nebo zavěšenou fasádní konstrukcí nebo jako plošné těsnění pod vnějším parapetem.

Obr. 2: ATT - podparapetní těsnící fólie exteriér

DELTA – DPC

Do sortimentu jsme zařadili fólii k ochraně zdiva před vzlínající vlhkostí. Fólie DELTA – DPC je vhodná i jako zábrana proti vlhkosti pod betonové potěry. Pokládá se v jedné vrstvě do zdicí malty, která by měla být nanesena tak, aby vytvořila vodorovnou ložnou plochu bez nerovností. Následně se pevně vtlačí do maltového lože. V napojeních se pásy pokládají s přesahem min. 20 cm, aby byla zajištěna optimální ochrana proti vlhkosti. Aplikace této fólie je velmi jednoduchá. Mezi její další přednosti patří dlouhodobá odolnost proti vlhkosti a prohnití. Je vysoce pružná a obě strany jsou opatřeny protiskluzným profilováním. V nabídce společnosti HPI-CZ ji naleznete v pětadvacetimetrových návinech a ve čtyřech šířkách 17,5, 30, 50 a 100 cm.

Obr. 3: DELTA - DPC

Geojutex

Pro použití v nejrůznějších konstrukcích zemních, dopravních, vodohospodářských a ekologických staveb, nabízíme tkanou geotextilii Geojutex, která zajišťuje vyztužení, plní funkci separační, filtrační nebo protierozní. UV stabilita a odolnost proti chemickým a biologickým vlivům jsou pro Geojutex charakteristické. Při aplikaci geotextilie mezi vrstvy nasypané a zhutněné zeminy vzniká z geotextilie a zeminy kompozitní zemní těleso. Geojutex přitom působí jako výztuž a významně přispívá ke zvýšení únosností konstrukční vrstvy. V ceníku HPI-CZ 2007 je ve variantách 90, 100, 130 g/m2 v plátnové vazbě a 190 a 230 g/m2 v keprové vazbě, šířka role je pak 5,20 m.

Obr. 4: Geojutex

Fólie Sunflex Floor a Sunflex Foam

Prvně jmenovaná fólie je určena pro podlahové topení. Snižuje vyhřívání prostoru pod teplovodním potrubím a odráží tepelné paprsky zpět do obytného prostoru. Tato fólie zlepšuje příčné vedení tepla a umožňuje tak dosáhnout rovnoměrné teploty podlahy. Může se používat jako distanční podložka, pokud ji v rozích ohrnete směrem ke zdi. Mezi její vlastnosti patří 92 % reflexe (odraz) tepelného záření, odolnost vůči chemickým látkám, snižuje hlučnost chůze o 18–19 dB, odráží teplo a nepropouští páru. Je k dispozici v 50 m2 roli.

Obr. 5: Sunflex Floor

Sunflex Foam je fólie z pěnového polyetylénu, která je vynikajícím řešením pro srovnání nerovných základových povrchů v případě plovoucích podlah, desek nebo pásů z tvrdého dřeva. Díky reflexní vrstvě odvádí teplo zpět k vytápěnému prostoru a snižuje tepelné ztráty podlahou až o 19 %. Aplikace probíhá stejně jako u pokládání jiných podlah, neslouží jako kultivační prostředí pro plísně a je 100% recyklovatelná.

Obr. 6: Sunflex Foam
Autor: Tomáš Petr
Foto: Archiv firmy HPI-CZ, s.r.o.