Letecký pohled na hlavní osu Třídy Edvarda Beneše

Hradec Králové opraví další části zchátralé panelákové Benešovy třídy

Hradec Králové 7. června (ČTK) - Hradec Králové opraví další veřejné části zchátralé panelákové Benešovy třídy na největším hradeckém sídlišti Moravské Předměstí. Naváže tím na letošní opravu lávky mezi paneláky u Kozlovky, která přišla na 11 milionů korun bez DPH. Radnice to dnes uvedla v tiskové zprávě. Na Benešově třídě v mnohapatrových panelácích žije asi 10.000 lidí. Zchátralé jsou zejména kovové rampy s chodníky a střešními konstrukcemi.

V červnu stavbaři začnou na bulváru opravovat dvě ocelové lávky, a to u supermarketu Billa a u drogerie Teta. Oprava přijde na tři miliony korun bez DPH. "Technické služby už mají vybrané zhotovitele na opravu. Práce by mohly být hotové do tří měsíců," uvedl náměstek primátorky pro správu majetku Pavel Vrbický (Piráti).

Technické služby na Benešově třídě také udělají výměnu osvětlení. Zatím nová svítidla technici nainstalovali v průchodu do Kejzlarovy ulice, v plánu je i výměna svítidel v podhledech na Benešově třídě. Technické služby chystají i projekt na odstranění chodníku a schodiště mezi dvěma panelovými domy na bulváru.

V roce 2025 hodlá město opravit například parkoviště před Poliklinikou III a chodníky za některými panelovými domy. Náklady na opravy Technické služby v příštím roce odhadují na miliony korun.

Oprava Benešovy třídy patří mezi dlouholeté priority hradecké radnice. Město odhaduje, že by kompletní oprava mohla přijít zhruba na miliardu korun. Zejména kvůli velkému počtu vlastníků nemovitostí ale není podle radnice snadné udělat rozsáhlé opravy třídy, proto postupuje v dílčích krocích. Obnova lávky u Kozlovky byla po delší době větší jednorázovou investicí do bulváru.

V letech 2012 až 2014 radnice opravila zhruba za 150 milionů korun prostřední třetinu Benešovy třídy. Zbylé části, zejména kovové rampy s chodníky a střešními konstrukcemi, dál chátrají. Panelové domy městu nepatří a postupně je opravují soukromí majitelé.

Autor: ČTK
Foto: Policenmblogger, CC BY-SA 4.0, zdroj:www.wikipedia.org