Hydroizolační materiály NOVAGLASS a FLAG - profesionální kvalita a příznivá cena

Ostravská společnost NOVAGLASS, s.r.o. distribuuje pro český trh hydroizolační materiály renomovaných italských výrobců NOVAGLASS S.p.A. a FLAG S.p.A. NOVAGLASS se řadí ve své zemi již 30 let mezi přední výrobce střešní krytiny. Modifikované asfaltové pásy patří k absolutní špičce i na mezinárodním trhu. FLAG S.p.A. vyrábí hydroizolační fólie FLAGON na bázi měkčeného PVC a TPO (technické polyolefíny). Stavební materiály NOVAGLASS se profilují velmi žádanou kombinací příznivé ceny a profesionální kvality.Modifikované asfaltové pásy NOVAGLASS
Firma NOVAGLASS, s.r.o. dodává modifikované asfaltové pásy typu APP a SBS pro izolace šikmých i plochých střech, spodních staveb, vodních staveb, s dobrými výsledky jsou používány i na železobetonových konstrukcích, na vlnitém plechu, na předpjatých strukturách apod. Udělení certifikátu řízení systému jakosti ve výrobě podle ISO 9001 v roce 1994 svědčí o vynikajících vlastnostech těchto výrobků. Řadí se k absolutní špičce na mezinárodním i domácím trhu. V nabídce jsou zařazeny materiály, které vyhovují především zdejším klimatickým podmínkám. Jde o nepropustnou izolační elastickou membránu, která je průmyslově vyráběna jako nepřetržitý pás s impregnovanou výztuží, z komponentů destilovaných živic a elastických termoplastů. Jedno balení pásu obsahuje 10 m2, přičemž 1 m2 stojí zhruba 108 Kč. NOVAGLASS poskytuje na své výrobky záruku 10 let. V České republice a na Slovensku byl již realizován téměř jeden milion čtverečných metrů bitumenových pásů NOVAGLASS. Za všechny je možné zmínit například objekt Sigmy Dolní Benešov nebo Řetězáren v České vsi.
V rámci jednotlivých návrhů řešení je pro projektanty i investory připravena mimo jiné i nabídka barevného řešení minerálního posypu. Barevný pás lze použít na ploché, sedlové i jinak konstrukčně řešené střechy. Finální barevná úprava NOVACOLOR představuje velké množství různých barevných kombinací. Byla vytvořena a následně patentována firmou NOVAGLASS použitím přírodních barev a kombinací granulí se speciálními texturami.
Toto architektonické řešení dokáže odstranit přímý kontrast vzhledu střešního pláště a přírodního prostředí. Díky membránám NOVACOLOR není třeba žádné konečné úpravy povrchu střechy.
Všechny výrobky NOVAGLASS se vyznačují vysokou mechanickou tuhostí a rozměrovou stabilitou. Tepelné zkoušky prokázaly průměrný dienzionální rozptyl < ±0,25 % na délku, šířku i v příčném směru, což se shoduje s normou UNI 8202/17.
Membrány NOVAGLASS se aplikují mechanickým kotvením nebo natavováním bituminózní složky pomocí propanbutanového hořáku buď v jedné vrstvě nebo v kombinaci s vhodným podkladovým pásem. Při vlastní pokládce by se měl pás překrývat podélně alespoň 80 mm a na koncích 150 mm.

Hydroizolační fólie FLAGON
Hydroizolační materiály FLAGON jsou vyráběny na bázi měkčeného PVC, ale s novými nastupujícími trendy ochrany životního prostředí také na bázi technického polyolefínu. Jsou určeny k aplikaci v kompletní oblasti hydroizolační techniky od základových konstrukcí, střešních plášťů, kanálů, nádrží, bazénů až po tunely. Se systémem FLAGON lze pracovat v jakémkoli ročním období a lze jej aplikovat na kterýkoli podklad. Jde o produkt s velmi stabilní a vysokou pevností v tahu. Vyrábí se procesem laminování a válcování a je rozměrově stabilizován prostřednictvím polyesterové nebo skelné výztuže.
Fólie FLAGON vytvoří na povrchu vodotěsnou vrstvu, čímž zabezpečí úplnou a trvající vodotěsnost zemní nebo střešní konstrukce. Každý výrobek FLAGON má svůj identifikační kód, který určuje jeho výrobní technologii a odpovídá specifickým podmínkám jeho použití. Materiály FLAGON vlastní, stejně jako modifikované asfaltové pásy NOVAGLASS, certifikát řízení systému jakosti ve výrobě podle ISO 9001.
Aplikaci hydroizolačních systémů FLAGON lze zhruba rozdělit do tří oblastí.
1) Střešní konstrukce
V tomto případě se jedná o střechy ploché, šikmé, vegetační i účelové. Příkladem by mohla být mechanicky kotvená střecha a použití fólie FLAGON SRF, která je opatřena podkladem z netkané polyesterové plsti 120 g/m2, v barvě světle šedé.
Ceny střešních fólií FLAGON se pohybují od 175 do 185 Kč/m2.
2) Vodní díla
Fólie FLAGON určené pro šachty, kanály, umělá jezera nebo bazény jsou jednovrstvé. Vyrábí se procesem odlévání a válcování a jsou odolnější vůči mechanickému namáhání, průrazu, prorůstání kořeny a při nízkých teplotách zůstávají ohebné.
3) Spodní stavby
V těchto případech se fólie FLAGON úspěšně aplikuje základových konstrukcí, v tunelech apod.
Fólie určené pro spodní stavby se cenově pohybují od 100 do 120 Kč/m2.
Společnost NOVAGLASS profiluje, jak již bylo řečeno, příznivá kombinace nízké ceny a profesionální kvality produktů. Nicméně, servisní služby, to je dnes pojem, kterému je třeba se aktivně věnovat. I firma NOVAGLASS přistupuje k zákazníkům velmi zodpovědně. Nabízené produkty je schopna dodat maximálně do 10 dnů. Generální sklad je v Ostravě, nově byl vybudován i sklad v Praze. Navíc poskytuje veškerou podporu aplikačním firmám počínaje vyškolením a konče například garancí v případě žádosti aplikační firmy. Pro rozšíření svých aktivit hledá v České republice další regionální zástupce.
Autor: Lenka Dvořáková
Foto: Archiv firmy