IFAT 2016

Ve dnech 30. 5.–3. 6. 2016 se v Mnichově uskuteční 50. ročník největšího světového veletrhu pro vodu, odpadní vodu a odpadové hospodářství. Hlavními letošními tématy budou Analytické přístroje a chemie, Stavebnictví a Ekologie.

Jedná se o nejvýznamnější světovou výstavu o environmentálních technologiích nabízející inovativní nápady pro čistší svět.

Úspěch veletrhu IFAT je obrovský a dnes už má celosvětový význam. Během 50 let se počet návštěvníků rozrostl z původních 7 000 na 135 tisíc. Veletrhu se účastní více než 3 000 vystavovatelů z celého světa. Dnes představuje IFAT v Mnichově globální inovační platformu pro technologie v ekologii a spolupracuje např. s Čínou, Indií, Tureckem nebo jižní Afrikou.

Právě v roce 2016 oslavuje IFAT 50. výročí svého úspěchu.

Základní informace

Veletrh IFAT je nejvýznamnějším odborným světovým veletrhem v oboru technologií pro životní prostředí. Přijedou na něj všechny důležité výrobní a obchodní společnosti a svazy. Veletrh je zároveň místem setkání zástupců environmentální politiky s průmyslem likvidace odpadů. Očekává se opět enormní zájem návštěvníků (minulý ročník navštívilo 129 000 ze 180 zemí). Veletrhu IFAT se účastní rekordních 3 000 vystavovatelů z 54 zemí vystavujících na ploše 220 000 m2 (16 hal + venkovní plochy). Kromě samostatných stánků se na veletrhu prezentuje 50 národních společných expozic, mj. z Japonska, Kanady, Norska, Ruska, Španělska, Holandska a také z ČR. Na veletrh je přihlášeno 40 českých výrobců na ploše 1 600 m2.

Firmy zabývající se vodou nebo recyklací a komunální technikou zde budou prezentovat své průkopnické a cenné řešení pro zodpovědné využívání dostupných zdrojů.

Informace pro návštěvníky

Návštěvníci zde získají ucelený přehled o všech zmíněných oborech. Mohou se tam setkat se světovými dodavateli i s menšími vysoce specializovanými firmami.

Bohatý bude i doprovodný program. Kromě mnoha přednášek, diskusí či prezentací firem zde bude možnost zhlédnout i praktické ukázky všelijakých strojů, zařízení, a dokonce dopravních prostředků v provozu.

Mnichov je známý vynikající infrastrukturou, takže co se týká dopravy na veletrh, měla by být bez problémů. Lze cestovat letadlem, autem, vlakem a ve městě pak městskou hromadnou dopravou. Návštěvníci si mohou jednoduše naplánovat cestu, na webových stránkách www.ifat.de jsou sestaveny komplexní informace a možnosti cestování.

Ceny vstupenek jsou různé, záleží, jestli se zákazník registruje a koupí si vstupenky již v předstihu nebo na až na místě.

  • Jednodenní vstupenka: 29 EUR, zlevněná 20 EUR
  • Třídenní vstupenka: 59 EUR, zlevněná 43 EUR
  • Pětidenní vstupenka: 69 EUR, zlevněná 56 EUR
  • Skupinová jednodenní vstupenka (od 10 osob): 20 EUR na osobu
  • Skupinová pětidenní vstupenka (od 10 osob): 56 EUR na osobu
  • Cena katalogu: 25 EUR

Studenti, učni, důchodci, nezaměstnaní a osoby s těžším zdravotním postižením mají 50 % slevu. Snížené vstupenky pro jednotlivce jsou k dispozici pouze na místě a po předložení průkazu.

Autor: Mgr. Zuzana Fajfrová
Foto: Archiv redakce