Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

I.H.M. 2008 – vysoká podpora pro české vystavovatele

Mezinárodní prodejní veletrh řemesel, veletrh pro životní styl, interiér a design I.H.M. je nejstarším a nejvýznamnějším veletrhem řemesel. Konat se bude od 28. února do 5. března 2008 v Mnichově a nabídne na ploše Nového výstaviště v Mnichově mnoho nových produktů a špičkový program. Současně s veletrhem bude probíhat opět veletrh Garten München (Zahrada Mnichov).

Veletrh I.H.M. je také bezesporu největším světovým veletrhem, který pomáhá rozvoji malým a středním firmám. Letošního veletrhu se zúčastnilo 1 065 firem ze 35 zemí, vystavovaly na 41 833 m2 a jejich stánky navštívilo 175 000 návštěvníků.

Pozoruhodný byl i počet vystavujících českých firem – bylo jich 60 a tím se ČR stala 3. nejpočetnější zahraniční skupinou (po Rakousku a Itálii). Čeští výrobci zde, jak je již tradicí, měli obrovskou příležitost k přímému prodeji a k navázání nových obchodních kontaktů, neboť veletrh byl kontrakčně-prodejní.

Oborové členění veletrhu I.H.M. 2008

Lifestyle

  • Tradiční a současné umění a umělecká řemesla, dekorativní umění,
  • Užité umění a design,
  • Návrhářská řemesla, móda,
  • Šperky, klenoty, bižuterie,
  • Hudební nástroje.

Living space

  • Nábytek, dekorace interiéru,
  • Stavění, vestavba, projektování,
  • Zásobování energiemi a enviromentální politika na stavbě2.

Cenové podmínky pro vystavovatele

Veletrh I.H.M. 2008 patří opět do veletrhů, které byly Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) České republiky zařazeny do seznamu veletrhů, které bude podporovat formou finančních příspěvků českým vystavovatelům a oficiální českou účastí.

I.H.M. je ministerstvem zařazeno do kategorie „B”, kde pro vystavovatele, kteří se veletrhů zúčastní, plynou následující podmínky:

MPO hradí každému vystavovateli, jenž bude vystavovat v české expozici, výstavní plochu do 9 m2 a současně i základní výstavbu české expozice3. Bude-li firma požadovat v české expozici větší prostor, než je 9 m2, potom si ho musí uhradit, nebo je možno, aby se spojila s jinou firmou a prezentovaly se např. 2 firmy na ploše 18 m2. MPO hradí připojení elektřiny, přívod a odpad vody, pojištění celé expozice. Dále bude organizovat i řadu doprovodných programů. Bližší informa ce naleznete na http://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/podpora-exportu/. Uzávěrka přihlášek pro vystavovatele je 31. 12. 2007!

Česká účast na veletrhu I.H.M.

Již nyní víme, že ve společné expozici českých firem je výstavní plocha zcela vyprodána. Nejvíce je obsazen obor umělecké řemeslo, kde se prezentují výrobci skla, keramiky, dřevěných hraček, bižuterie a interiérových prvků. Dále budou naše firmy zastoupeny v oboru stavební řemeslo s kovanými výrobky, výrobci potřeb pro zahradu (stoly, židle, altány, zahradní keramika apod.). Návštěvníci uvidí, jak se malují kraslice. Například jak se vyrábějí figurky z foukaného skla předvedou studenti ze Střední průmyslové školy řemesel a služeb z Jablonce nad Nisou.

1 Zpracováno dle tiskových zpráv a informací.
2 Podrobné oborové členění obdržíte s přihláškou, nebo je ke stažení na www.ihm.de.
3 Firmy, které se rozhodnou vystavovat mimo společnou českou expozici, nárok na finanční příspěvky nemají.
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy