Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

IMAGE GLASS – přelomová technologie potisku skla

IMAGE GLASS plní sny všech tvůrců a investorů, kteří volí pro individuální a investiční výstavbu sklo jako nadčasový materiál budoucnosti, na který je možno natisknout jakýkoliv kreativní motiv ve formě fotografií nebo vektorové grafiky.

Přelomová technologie zcela nahrazuje konvenční sítotisk a laminaci, které se až dosud používaly, a umožňuje tak vytvářet jedinečný design dle přání zákazníka.

Skleněné fasády, obklady, skládané a fixní dělící stěny, výplně zábradlí, dveře, nábytek, obrazy a další skleněné prvky využívané ve stavebnictví tak mohou být od této chvíle i oboustranně různě barevné, kdy plocha může obsahovat i několik vrstev a s transparentní perforací. Výsledným vizuálním efektem jsou odlišné motivy s průhlednými vzory na každé straně skla. Precizní zakázková výroba skleněných příček s vysoce odolným keramickým potiskem Image Glass a dokonalým provedením funkčních nerezových prvků nabízí elegantní řešení sanitárních zařízení budov, dělení kanceláří pevnými, posuvnými nebo skládacími skleněnými příčkami, které vytváří kreativní a inspirativní prostředí.

Obr. 2

Dle přání a požadavků investorů poskytujeme kompletní služby od poradenství, tvorby vizualizace, zaměření, výroby až po odbornou montáž po celé České republice. Zcela přesvědčivým důkazem kvalitního provedení sklokeramického tisku je realizace Grandhotel Tatra (obr. 1 a 2), kde byl použit detailní tiskový profil za účelem dokonalého provedení tištěných kontur a ostrých hran. Pro docílení takového výsledku jsou sklokeramické barvy nanášeny tiskovým strojem s přesností dopadání jednotlivých kapek 0,2 mm a celkovým rozlišením tiskového profilu 800 DPI.

Obr. 3

Výhody digitálního tisku na sklo umožňují používání individuálních motivů již od jednoho kusu skla, v neomezené barevnosti, bez nutnosti vytváření šablon či sít. Technologie IMAGE GLASS umožňuje přímý bezokrajový tisk i do fazety bez nutnosti dalších povrchových úprav nebo laminace.

Obr. 4

Po zakalení skla se tištěný motiv stává součástí skla a kopíruje jeho důležité vlastnosti. Je odolný proti poškrábání, UV záření, proti změnám teplot, vodě a povětrnostním vlivům. Takové vlastnosti mají neomezené možnosti použití jak v interiéru s nároky do vlhkého prostředí, tak v exteriéru.

Obr. 5
Tento článek vyšel v šestém vydání časopisu INTRO - www.introonline.cz
Autor: Martin Lakomý
Foto: Archiv firmy