Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Image Glass unikátní technologie tisku na sklo

Image Glass je ta pravá volba pro dekorování skleněných prvků v jednadvacátém století. Keramický digitální potisk skla Image Glass je přelomovou technologií, která nahrazuje konvenční sítotisk, který se v oboru až dosud používal.

Keramický tisk na sklo, zaručí stálost barev a odolnost proti vysokým teplotám, poškrábání, vodě nebo UV záření po celou dobu životnosti skla a plně nahrazuje použití fólie, pískování nebo laminaci.

Tiskový stroj Rho Vetrocer nanáší s neuvěřitelnou přesností anorganické keramické inkousty, jež se stávají posléze součástí skleněné plochy po vytvrzení na teplotu do 700 °C. Výrobní linka se skládá z plně automatické myčky, která sklo zbaví všech nečistot a pomocí speciálního transportního systému se dostává do tiskové části stroje. Zde se na magnetickém polštáři pohybuje piezolektrická tisková hlava, která provádí tisk ve vysokém rozlišení až 800 DPI s regulovatelnou velikostí tiskové kapky Variodrop CF. Další část stroje tvoří infračervená sušící jednotka, která tisk fixuje pro transport skleněné desky do vypalovací pece. V ní dochází k roztavení skleněných fritů obsažených v inkoustu, čímž se vytváří slinutá vrstva, která se stává součástí skleněného podkladu.

Tisk se může provádět na všechny druhy plochého skla o tloušťce od 4 do 19 mm a délce až 3 000 mm, jako jsou například float, tepelně tvrzené sklo (ESG), vrstvené sklo (VSG) nebo tepelně zpevněné sklo (TVG).

Kde všude lze potisk použít?

Široké použití se nabízí nejen pro bezpečnostní skleněné stěny, ale také skleněné kabiny na toaletách, skleněné šatní skříňky, skleněné sprchové zástěny, skleněné dveře, skleněné obklady, recepční a barové pulty, turnikety a v neposlední řadě i skleněné fasády nebo stánky, případné využití je i v zahradní architektuře jako jsou venkovní skleněné bannery.

Skleněné šatní skříňky, realizace KVALITA fitness v Českých Budějovicích

Digitální keramický tisk je možné realizovat na interiérových i exteriérových aplikacích. Tato technologie má uplatnění také v obytných interiérech, neboť umožňuje sklo opatřit grafickými motivy podle vkusu a přání. Technologii Image Glass lze aplikovat na skleněné obklady za kuchyňskou linku, skleněné výplně nábytku, skleněné schodišťové zábradlí a oddělovací stěny, balkonové skleněné zábradlí i skleněné sprchové kouty. Zkrátka téměř kdekoliv vás to jen napadne, kreativitě se meze nekladou.

Kromě novodobého vzhledu příček a dveří, prostor opticky zvětší. Skleněné schodišťové zábradlí zajistí dostatečné denní osvětlení schodišťových stupňů, zasklené balkónové a terasové zábradlí maximalizuje množství světla pronikajícího do interiéru balkónovými dveřmi.

Díky Image Glass – nadčasovém designu skla, který dotváří každý moderní interiér, se vytváří úchvatná atmosféra, která zaujme každého návštěvníka veřejného zařízení nebo hosta v domě.

Architekti a projektanti dostávají novou možnost pro návrh i realizaci nadstandardního komerčního a interiérového vybavení. Prostory odpočinku a relaxace nemusí být s touto technologií jen snůškou strohých stavebních dílů, potřebného nábytku a předmětů, které k životu potřebujeme, ale mohou vytvářet harmonické prostředí, které podvědomě pozitivně působí na smysly a utvářejí celkovou harmonii.

Skleněný obklad sauny, realizace GINO Paradise v Bešeňové

Naprostou novinkou jsou skleněné dveře a stěny Image Glass s vizuálním efektem „double vision” kde lze kombinací průhledných a neprůhledných ploch dosáhnout velmi nečekaných oboustranných vizuálních efektů. Vytvoří tak dominantní prvek předělu dvou místností, kde je z každé strany viditelný odlišný motiv a zároveň je vidět skrze tyto motivy. Tato možnost představuje zatím neobjevený potenciál dekorování skla.

Sklo s potiskem Image Glass je vždy bezpečnostní, takže obavy z poškození skla nebo vážného úrazu nejsou na místě.

Veletrh For Arch a cena Grand Prix

Na letošní 27. ročník veletrhu For Arch, který se konal 20.–24. září v Praze, si našlo cestu přes 71 tisíc návštěvníků. V areálu PVA Expo Praha se představilo celkem 841 vystavovatelů, z toho 67 zahraničních z 15 zemí světa.

Opakovaně se uskutečnila soutěž Grand Prix o nejlepší exponát, kterou vyhlašuje společností ABF, a.s., které se zúčastnilo celkem 41 přihlášených produktů. Hodnoticí komise vybírala výrobky z přihlášených výrobků současně probíhajících výstav For Stav, For Therm, For Wood a hlavně Bazény, Sauny & Spa. Právě z této nomenklatury obdržela cenu Grand Prix společnost Frajt, s.r.o., za skleněný panel s keramickým digitálním tiskem Image Glass, efektem double vision představujícím unikátní prvek s širokým rozsahem využití ve všech druzích interiérů a s dobrou odolností proti mechanickému poškrábání. Skleněný panel od této firmy bylo možné vidět nejen na společném stánku ABAS ČR, ale i na dalších stáncích, např. v expozicích saun, dveří apod.

Původní dodávky vybavení z vysokotlakého laminátu, který se často používal díky jeho aseptickým vlastnostem, nahrazuje potištěné sklo. S touto novinkou Image Glass přišla společnost Frajt s.r.o. právě na letošním veletrhu For Arch.

Skleněný banner s double vision efektem

Kde nás najdete?

Navštivte nás v Kroměříži na ulici Kaplanova nebo na internetových stránkách Image Glass nebo www.frajt.cz. Můžete nás kontaktovat pomocí e-mailu: frajt@frajt.cz a na telefonním čísle +420 573 335 700.

Díky vlastnímu vývojovému, konstrukčnímu, grafickému a výrobnímu oddělení firmy Frajt obsahuje firemní portfolio originální a vysoce kvalitní výrobky v oblasti zpracování skla.

Neváhejte a navštivte náš showroom ještě dnes!

Autor: Martin Lakomý
Foto: Archiv firmy