Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Inovace Buderus 2014

Buderus jako jedna z nejsilnějších evropských značek tepelné techniky nabízí pokrokové vytápěcí technologie pro zajištění komfortního domácího klima. Při vývoji nových produktů zohledňuje potřeby zákazníka a současně klade důraz na efektivní a šetrné využití energií. Na základě dlouholetých zkušeností v oblasti systémových řešení jsou všechny produkty Buderus navrženy a vyráběny tak, aby při zapojení do otopného systému spolu optimálně spolupracovaly.

Jedním z těchto produktů je také stacionární kondenzační kotel Logano plus GB212, který má mnoho předností. Hlavními výhodami jsou vysoká účinnost, kompaktní design a různé možnosti řešení pro optimální provoz nebo rozšíření systému vytápění.

Jako kompletní řešení pro vytápěcí systém včetně ohřevu teplé vody je Logano plus GB212 k dispozici v různých paketech – například se zásobníkem teplé vody Logalux L160/2R umístěným pod kotlem.

Modernizace kotelny snadno a rychle

Kompaktní design a nízká hmotnost kotle Logano plus GB212 zajišťují pohodlnou manipulaci při montáži a rovněž usnadňují jeho zapojení. Díky moderní kondenzační technologii dosáhne Logano plus GB212 normovaného stupně využití až 109,4 % – čímž dokáže snížit náklady na vytápění až o 15 %. Důležitým parametrem pro vysokou úsporu nákladů je rovněž nový modulační plynový hořák, jehož výkon se přizpůsobí potřebě tepla v rozsahu od 18 % do 100 % a tím je zajištěna úspora energií. Výsledkem je moderní zařízení s vysokou účinností, které šetří náklady a zároveň zvyšuje tepelný komfort.

Na základě dlouholetých zkušeností v oblasti systémových řešení jsou všechny produkty Buderus navrženy a vyráběny tak, aby při zapojení do otopného systému spolu optimálně spolupracovaly.

K dispozici jsou různé možnosti řešení pro optimální provoz příslušného kotle nebo následné rozšíření daného systému vytápění. Ideální tepelný komfort a vyladění všech komponentů otopného systému do vysoce efektivního celku zajišťuje regulační zařízení.

Robustní těleso kotle v článkovém provedení je zhotoveno osvědčeným postupem z hliníkového odlitku – tento kvalitní materiál zajišťuje nízkoúdržbový způsob provozu a optimální přenos tepla. Veškeré důležité součásti jsou přístupné zepředu, což usnadňuje servisním partnerům údržbové a servisní práce. Součástí kotle je integrovaná regulace Logamatic EMS plus v novém designu, která nabízí snadné a komfortní nastavení požadovaných hodnot.

Těleso kotle v článkovém provedení je zhotoveno osvědčeným postupem z hliníkového odlitku – tento kvalitní materiál zajišťuje nízkoúdržbový způsob provozu a optimální přenos tepla.

Efektivní využití obnovitelných zdrojů

Další z produktů značky Buderus jsou tepelná čerpadla vzduch/voda Logatherm WPL AR. Nová generace tepelných čerpadel této řady přináší moderní a ekologický způsob vytápění díky využití energie z obnovitelných zdrojů. Nový systém tepelných čerpadel disponuje pokročilou invertorovou technologií (regulací výkonu), díky níž je výkon tepelného čerpadla přizpůsoben okamžité potřebě topného systému. Tím je zajištěn vždy maximální tepelný komfort při zvlášť hospodárném způsobu provozu.

Díky nové kompaktní vnitřní konstrukci ze speciálního materiálu (EPP – expandovaný polypropylen) je venkovní jednotka Logatherm WPL AR výrazně lehčí než doposud nabízená řešení.

Čerpadla ve výkonových variantách 6, 8, 11 a 14 kW jsou předurčena pro použití v rodinných domech a menších komerčních objektech a jsou vhodná jak pro novou výstavbu, tak i k rozšířění stávajících otopných systémů – a to vždy se zachováním vysokého topného faktoru COP > 4,0 (dle EN 14 511). Vnitřní jednotka je dodávána ve třech variantách: stacionární kompaktní „věžové” řešení s integrovaným zásobníkem pro ohřev teplé vody nebo nástěnné provedení ve dvou různých typech – Comfort a Light. Pro snadnou obsluhu a diagnostiku jsou všechny vnitřní jednotky vybaveny regulačním systémem Logamatic EMS plus. Součástí vnitřní jednotky je dále expanzní nádoba, pojistný ventil, oběhové čerpadlo a podle typu elektrický dotop (verze Comfort) nebo směšovací armatura (verze Light). Obslužná jednotka regulace je navíc sériově vybavená pro připojení k internetu, Logatherm WPL AR tak můžete dálkově řídit přímo ze svého chytrého mobilního zařízení (iOS/Android).

U prostorově úsporného kompaktního „věžového“ řešení se 190 l nerezovým zásobníkem pro ohřev teplé vody jsou všechny systémově potřebné komponenty již integrované.

Značka Buderus nabízí kompletní portfolio tepelné techniky v podobě nízkoteplotních a úsporných kondenzačních kotlů o výkonu od 2,7 do 2000 kW, kogeneračních jednotek, tepelných čerpadel a solárních kolektorů. Zákazníkovi nabízí systémové řešení s důrazem na funkčnost a spolehlivost.

Více informací o výrobcích značky Buderus viz www.buderus.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy