Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Inovativní řešení oken pro energeticky úsporné domy

Okna, která vyhoví náročným požadavkům na tepelnou izolaci a přitom umožní s jejich instalací snadno namontovat i další funkční prvky, jako jsou například zastínění či zábradlí, taková jsou nová inovativní okna PROGRESS ALU SCREEN a PROGRESS ALU EF+ určená pro rekonstrukce i nízkoenergetické až pasivní novostavby, která vznikla ve snaze co nejvíce zjednodušit řešení stavební připravenosti pro okna.

Okna PROGRESS ALU SCREEN

Osadit okna v jednom kroku spolu s exteriérovým stínicím systémem a skleněným zábradlím a zároveň dosáhnout skvělých hodnot tepelné izolace vám umožní komplexní řešení oken PROGRESS ALU SCREEN. „Nová okna PROGRESS ALU SCREEN v sobě mají integrované předokenní stínění pomocí moderních screenových clon, které díky perforované tkanině spolehlivě odstíní sluneční energii, a zabrání tak přehřívání vašeho interiéru, a přitom umožní částečný průhled z interiéru do okolního prostředí,” uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken, a dodává: „Konstrukce vodících lišt, jejichž stavební hloubka je 95 mm, navíc ve venkovní části oken vytváří prostor pro osazení skleněného zábradlí. V případě požadavku na instalaci skleněného zábradlí je tak veškerá příprava provedena ve výrobě a na stavbě pak stačí již jen osadit skleněnou výplň.” Díky tomu tak můžete s okny PROGRESS ALU SCREEN zásadně snížit požadavky na stavební připravenost a výrazně zefektivnit provádění montážních prací.

Unikátní konstrukce okenních profilů se stavební hloubkou křídla i rámu 86 mm rovněž umožňuje dosáhnout oknům PROGRESS ALU SCREEN vynikajících tepelně-izolačních vlastností, které jsou navíc vylepšeny termo-izolačními moduly umístěnými v hlavních profilových komorách. „Okna jsou tak ideální volbou do nízkoenergetických a pasivních domů, ve kterých jsou kladeny vysoké nároky na tepelnou izolaci,” dodává Ing. Miroslav Culka.

Okna PROGRESS ALU SCREEN byla použita již na řadě staveb. Za zmínku stojí například pasivní stavba ZŠ a MŠ v Nebušicích. Základním prvkem pro osazování byl montážní systém DAFE - PUREX, tzn. předsazená montáž. Tento systém získal v roce 2016 ocenění Výrobek roku.

Okna PROGRESS ALU EF+ s výhodami integrované žaluzie

Vítané zjednodušení instalace zastínění i skvělé tepelně-izolační vlastnosti přináší i další originální řešení vhodné do energeticky úsporných domů – nová generace oken PROGRESS ALU EF+ s integrovanou motoricky ovládanou žaluzií vyznačující se vysokou účinností stínění. „Žaluzie je v případě okna PROGRESS ALU EF+ osazena v meziprostoru o šířce 40 mm před izolačním sklem z exteriéru a za dodatečnou tabulí skla, která všechny komponenty dokonale chrání před působením venkovního prostředí. Díky tomu odpadají specifické stavební detaily, které jsou vyžadovány při osazení samostatného venkovního stínění, a zásadně se tak snižují nároky na stavební připravenost,” vysvětluje Ing. Miroslav Culka a pokračuje: „Díky unikátní konstrukci předsazeného skla v hliníkovém rámečku, navíc dochází k vytvoření další izolační komory, která významně zlepšuje nejenom tepelně-izolační vlastnosti skla Ug, ale i zvukovou izolaci. Hliníkový rámeček, který ke křídlu doléhá přes pryžové těsnění, je přitom vybaven panty, čímž je umožněno pohodlné a bezpečné mytí a údržba komponentů.” Okna PROGRESS ALU EF+ jsou vyrobena z PVC profilů doplněných o kompozitní materiály RAU-FIPRO®, díky čemuž dosahují výjimečné stability profilů, a jejich součástí je i designové hliníkové opláštění z exteriéru, které nabízí možnost výběru mnoha barevných provedení, a to včetně metalických barev s matným, lesklým nebo strukturovaným povrchem.

Závěr

Nová inovativní řešení pro okenní otvory tak díky svému důmyslnému provedení nabízejí výrazné zjednodušení stavební připravenosti pro okna a přinášejí skvělé užitné vlastnosti v oblasti tepelné izolace a ochrany interiéru před působením slunečního záření a přehříváním. Jsou tak ideální volbou do rodinných domů a dalších staveb v nízkoenergetickém a pasivním standardu.

Fotogalerie

Autor:
Foto: Archiv DAFE-PLAST