Býk se bude cítit skvěle ve stylově zařízeném interiéru v neutrálních odstínech. Zdroj: Jodie Johnson, Shutterstock

Interiér podle hvězd: Zařiďte si bydlení podle znamení zvěrokruhu

Existuje nespočet designových stylů, podle kterých můžete dekorovat svůj byt či dům. Pokud ale stále hledáte ten pravý, zkuste se inspirovat například hvězdami. Zvěrokruh může prozradit mnoho o vašich osobních preferencích. K jakému stylu bydlení inklinuje právě vaše znamení?

Beran potřebuje svůj koutek

Pro zrozence ve znamení berana je nejlepší volbou minimalistický interiér s nemnoho dekoracemi doplněný pozitivně laděnými barvami (žlutou, červenou). Právě jejich odstíny udrží berany neustále aktivní. Osoby tohoto znamení jsou považovány za milovníky umění, proto by jim doma nemělo chybět nějaké útulné místo, kde budou moci uplatnit svoje nadání a uvolnit přebytečnou energii. Skvělým příkladem může být kout s malířským plátnem nebo malá místnost na cvičení jógy.

Býk ocení přírodní materiály

Býci jsou ovlivňováni živlem země, a tak více než ostatní znamení oceňují přírodní materiály jako je dřevo, sklo či kámen. Není tedy divu, že preferují bydlení na venkově. Lidé ve znamení býka jsou spolehliví, pracovití a milují přepych. Proto by u nich doma nemělo chybět pár luxusních designových prvků. V jednoduchém, ale přitom stylovém interiéru by měly panovat především neutrální barvy. Jako doplňky se hodí cokoliv, co byt zútulní – od svíček, po umělé kožešiny a pohodlné polštářky na pohovce.

Blíženci milují rozmanitost

Lidé v tomto znamení milují rozmanitost a nevšednost, což se odráží i v bydlení. Těžko bychom pro ně hledali jediný specifický design, který by se jim zalíbil. Ideálním řešením je proto mix několika stylů. Z barev je vhodné volit světlé odstíny, z materiálů vede sklo a dřevo.

Raky ohromí hygge

Raci se vyznačují extrémně citlivou povahou a domov je pro ně velmi důležitý, a tak se zde musí cítit co nejlépe. Ideálním designovým stylem je ten rustikální nebo tzv. hygge. Zrozenci ve znamení raka preferují bydlení v harmonickém prostředí plném neutrálních barev. V interiérech milují pastelové barvy. Na zdech by neměly chybět rodinné fotografie, osobitá umělecká díla nebo motivační nápisy.

Lvi milují pompéznost

Znáte-li někoho ve znamení lva, určitě potvrdíte, že to je silná osobnost. Lvi milují život a neustálý vzruch, často bydlí v centru velkoměsta. Jejich interiér musí být jedinečný, plný jasných barev – žluté, fialové i královsky červené. Podobně jako u berana nesmí ani ve „lvím“ příbytku chybět exkluzivní kousky nábytku nebo dekorací, které pozvednou bydlení na vyšší úroveň. Na zdech budou skvěle vypadat pestrobarevné tapety. Nezbytností je velké zrcadlo, v němž se lev může náležitě prohlížet.

V obývacím pokoji lva se bude skvěle vyjímat krb – ať už ten pravý nebo jen umělý. Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock

Pro pannu je domov klíčový

Lidé ve znamení panny jsou svědomití a milují pořádek. Se svou vrozenou schopností organizace a šikovnosti mají schopnost udělat to „pravé doma“ kdekoli. Jde o další znamení, kterému jsou blízké zemité tóny barev. Jmenovitě se jedná hlavně o šedou, zelenou a hnědou. Panny inklinují k minimalistickému stylu bydlení a přírodním materiálům. Mají tedy podobný vkus jako býci.

Váhy milují bydlení s duší

Váhy mají velmi silně vyvinuté estetické cítění. V bydlení mají rády vkusné kousky a eleganci. Patří mezi příznivce velkých a vzdušných prostor plných slunce. Cítí se komfortně v interiérech, kde převládá fialová, zelená a modrá s akcenty kovů a dřeva. Přímo se tak nabízí například netradiční designový styl Art Deco. Ať už bude byt Váhy zařízen jakkoliv, neměly by v něm chybět čerstvé květiny.

Štír ocení tmavé barvy

Nevšední interiéry mají v oblibě lidé ve znamení štíra. Jejich obydlí může být plné nezvyklých barev (karmínová, černá, oranžová, modrá) se stylovými kousky nábytku. Je potřeba ale zajistit dostatek denního světla, aby takový byt či dům v tmavších barvách nepůsobil smutně a opticky menší. Štíři jsou také velmi přemýšliví, a proto by v jejich obydlí neměl chybět koutek, kam se budou moci usadit s oblíbenou kníhou a šálkem horkého nápoje.

Střelci si zamilují boho styl

Střelci jsou velmi optimističtí a svobodomyslní lidé. Trefou do černého je tak interiér v bohémském designovém stylu (tzv. boho styl), pro který jsou typické čistě přírodní materiály, živé barvy, zajímavé vzory a neutuchající atmosféra volnosti. K módnímu bohémskému stylu se hodí například patchworkové doplňky. V interiéru se budou skvěle vyjímat také originální dekorace z recyklovaných materiálů.

Pozn. red.: Patchwork je specifická textilní technika založená na sešívání různých kousků látek.

Bohémskému bydlení dominují živé i harmonické vzory a barvy. Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock

Kozoroh miluje fotografie

Kozorozi bývají často ambiciózní a klidné povahy. Jejich interiér by měl být především praktický. Vhodnými barvami pro toto znamení jsou šedá, hnědá a zelená. Kozoroh má také sklony k nostalgii, proto je skvělou volbou doplnění interiéru rodinnými fotografiemi či starožitnostmi po prarodičích.

Vodnář uplatní svou kreativitu

Vodnář je podobně jako lev velmi dominantní a kreativní osobnost. Má rád nevšednost a extravaganci. Má v oblibě industriální styl. Otevřené prostory jsou skvělé pro povzbuzení jeho kreativní mysli. Z barev vodnáři ocení například stříbrnou, modrou nebo fialovou.

Namísto klasických pokojových rostlin se v bytě vodnáře může objevit tzv. živá zeď. Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock

Ryby mají v oblibě pastelové barvy

A na závěr se podíváme na znamení ryb. Ryby se vyznačují klidnou povahou a duchovním založením. Jsou to tak trochu snílci, a tak není divu, že přisuzují svému zázemí velkou důležitost. Mezi barvy, které skvěle zapadnou do jejich interiéru, patří krémová, světle růžová, čistě bílá a pastelově modrá. Domov je pro ně stejně jako pro raky útočištěm, kde se potřebují cítit bezpečně.

Ideální interiér zrozenců ve znamení ryb je plný pastelových tónů, ratanového nábytku a neotřelých doplňků. Zdroj: Photographee.eu, Shutterstock
Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: Shutterstock