Kanceláře společnosti Deloitte, jejichž interiéry navrhlo studio Kunc Architects, jsou přihlášeny v kategorii Veřejný interiér.
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Interiér roku 2019 letos probudí emoce! Soutěž se odsouvá na červen 2020

Soutěž Interiér roku se snaží upozornit na skvělé soukromé i veřejné interiéry v Čechách a na Slovensku a představit je široké veřejnosti, aby zdůraznila, že najmout si architekta nebo interiérového designéra přináší viditelný efekt.

Vítězové soutěže budou vyhlášeni v úterý 2. 6. 2020 v pražském Centru současného umění DOX. Půjde o vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum. Jeho ústředním tématem je letos Emoce, nálada… a symbolika prostoru. O vlivu interiéru na lidské emoce bude přednášet mimo jiné italský architekt Massimo Adario, stejně jako španělská interiérová designérka Agnès Blanch, která je mj. finalistkou Créateurs Design Awards 2020 v Paříži, Frame Awards 2019 v Amsterdamu nebo vítězkou Archmarathon Selection Awards 2019 v Miláně.

Porota získala římský pohled na interiér

Do osmnáctičlenné mezinárodní poroty tohoto ročníku přibyla římská architektka Daniela Colli, autorka mnoha zdařilých rekonstrukcí výjimečných italských památkových objektů. Celý tým opět povede prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr. H. c., prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Stálými členy poroty jsou kromě architektů a interiérových designérů například režisérka Hana Třeštíková, designér Rony Plesl, malíř David Saudek nebo výtvarník Pasta Oner.

Ceny budou vytvořeny Dechem

Autory samotných cen navržených speciálně pro tento ročník budou absolutní vítězové Czech Grand design z roku 2014, kteří se vepsali do povědomí například prací pro Ligne Roset – designéři Michaela Tomišková a Jakub Janďourek (STUDIO DECHEM). Opět se bude jednat o skleněné plastiky, které vyrobí sklárna Martina Wichterleho BOMMA.

Záštitu pátému ročníku soutěže udělili Senát Poslanecké sněmovny ČR, ministr kultury ČR, ministr průmyslu ČR, hlavní město Praha a starosta městské části Praha 7.

Více informací a aktuálních zpráv najdete na: www.interierroku.cz. Ve fotogalerii představujeme výběr interiérů přihlášených do aktuálního ročníku soutěže Interiér roku 2019.

Fotogalerie

Autor: Mirka Vernerová 1)
Foto: archiv Institutu bytového designu

1) čerpáno z tiskové zprávy