Jak se nespálit při investici do zábradlí a zasklení

I součásti, které nejsou na první pohled vidět, ovlivňují životnost finálního produktu. O tom, jak dlouho si budete bezstarostně užívat investici do rekonstrukce svého balkonu, může rozhodnout třeba použití kvalitních šroubů a správného silikonu. V každém případě je potřeba nepodcenit fázi přípravy a pečlivě vybírat dodavatele.

Při rekonstrukci balkonů či lodžií by si investor měl dát pozor, aby od dodavatele obdržel kvalitní zboží, a to nejen hliníkové zábradlí a zasklívací systém, ale také vhodné a trvanlivé materiály na kotvení zábradlí a stříšek nebo utěsnění zasklívacích systémů. Snaha o maximalizaci úspor při montáži může znehodnotit celou investici a zkrátit její životnost.

Dodavatel balkonů či lodžií by měl dbát také na to, aby byly použity kotvicí šrouby a materiály vhodné pro kontakt s hliníkem a sklem.

Krásně opravený balkon v kombinaci bezúdržbového hliníku se sklem je škoda hyzdit špatně pozinkovanými šrouby a železnými konzolami, u kterých navíc může časem dojít k chemické korozi. „Dodavatel by měl doložit, že používá kotvicí šrouby a materiály vhodné pro kontakt s hliníkem a sklem, což třeba některé silikony nejsou. Následky mohou být jen estetické, kdy dojde k naleptání nebo obarvení skla, ale v horším případě hrozí i konstrukční vady," říká Josef Šenk, technický ředitel společnosti ALUMISTR SE, která je předním výrobcem hliníkových zábradlí a zasklívacích systémů pro balkóny a lodžie.

Základním předpokladem spokojenosti s investicí zůstává výběr spolehlivého dodavatele. „Třeba při nákupu televize bývají lidé paradoxně opatrnější než u investice do zasklení, které jim má dobře sloužit desítky let. Prohlédnou si nabídku na obrázku, ale už se nejedou podívat k výrobci, aby na vlastní oči viděli, co jim chce namontovat, ani si neshánějí reference na montážní firmu. Na bytovém domě přitom může jít o investici v řádu milionů," podivuje se Josef Šenk.

Podobnou realizaci, na jakou se investor chystá, si lze prohlédnout na referenčních stavbách společnosti ALUMISTR.

Společnost ALUMISTR SE svým zákazníkům nabízí prohlídku vzorků v reálné podobě a podrobnou prezentaci nabídky přímo na místě, třeba na schůzi bytového družstva. Stejnou nebo podobnou realizaci, na jakou se dům chystá, si zájemci mohou prohlédnout také na referenčních stavbách v blízkosti jejich bydliště. „Navíc můžeme zprostředkovat setkání s investorem referenční stavby, aby předal své zkušenosti. A pro ověření správného výběru nabízíme realizaci jednoho vzorového balkonu bez výplně, který je možné ještě demontovat nebo upravit," dodává technický ředitel společnosti ALUMISTR SE.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv společnosti ALUMISTR