Jaký nábytek Vás obklopuje, takový život žijete

Člověk žije život takový, jakým nábytkem se obklopuje«, právě touto větou začalo naše setkání s majitelem firmy Anglický a stylový nábytek - Klor, Jiřím Klorem. „Prodáváme anglické sedací soupravy, repliky klasického anglického nábytku z doby konzervativních aristokratů a repliky českého stylového nábytku z přelomu 20. století. Náš nábytek je proto také tak majestátní, osobitý, výjimečný. Jako dokonalý anglický šlechtic má však v sobě ukrytou i sobě vlastní lidskost, klid, pohodu a pochopení“. Pokud je na úvodní větě alespoň za nehet pravdy, pak těm, kdo zde našli »svůj styl«, nezbývá, než závidět.

Počátek firmy Anglický a stylový nábytek - Klor se datuje do roku 1995. Stylové vybavování bytů, pracoven, hotelů a restaurací si však během krátké doby získalo své obdivovatele. Proto se o rok později kromě prodejny v Doudlebech u Českých Budějovic, otevřely ještě další v Plzni a Českých Budějovicích. Ty slouží zároveň jako vzorkové prodejny významných českých výrobců stylového nábytku pro regiony jižních a západních Čech.

Česká produkce – Stylový nábytek

Tuzemské repliky nábytku z doby přelomu století jsou často také označovány jako »český historismus«. Mají svoji tradici a svá specifika. Zákazník si skutečně může být jist tím, že firma Anglický a stylový nábytek - Klor vsadila na dokonalé zpracování a tradici ctí do nejmenšího propracování detailů. Dřevěný nábytek je vyroben z kvalitního masivu a je dýhován pravou ořechovou dýhou. Zákazník si navíc může vybrat ze čtyř odstínů: koňak, kaštan, tmavá hněď a mahagon.
 Stylový nábytek se vyrábí téměř kompletně na zakázku. Může se jednat samozřejmě o naprostou atypickou výrobu, výrobu celých skříňových stěn, i jednotlivých solitérních kusů.
Český stylový nábytek je certifikován o zdravotní nezávadnosti Státní zkušebnou v Českých Budějovicích pod pořadovým číslem 089 70 981.

Originály ze Staré Anglie

V jihočeské firmě Anglický a stylový nábytek - Klor je jejím dominantním reprezentantem styl sedacích souprav, zvaný Chesterfield. Za zmínku stojí, že např. při výrobě sedacích souprav se nepoužívají jiné než velké kusy pravé hovězí kůže. K prošívání a zdobení (typického pro tento styl nábytku) jsou určeny výhradně ocelové knoflíky, které se ani po čase nepoškodí. V rámci spolupráce s dalšími výrobci se dováží i klasický anglický nábytek a klasické anglické dekorační předměty, jako jsou hodiny, telefony, keramika, či obrazy holandských mistrů. Zdánlivé maličkosti, ale pro vytvoření skutečně stylového prostředí jsou tou nejdokonalejší tečkou.

Autor: Petra Zíková
Foto: Archiv firmy