Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Jarní stavební výstavy ve východních Čechách

Na oblíbené odborné a kontraktační stavební výstavy v Pardubicích a v Hradci Králové, které pořádá společnost KJ výstavnictví vždy na začátku stavební sezony se již těší mnozí návštěvníci.

Ve dnech 3. až 5. 3. 2016 se bude konat ve výstavním centru IDEON již 21. ročník Pardubické stavební výstavy a o několik dnů později, konkrétně ve dnech 18. až 20. 3. 2016, v Kongresovém centru ALDIS, devatenáctá Hradecká stavební výstava Stavba a zahrada.

Dlouholetým generálním partnerem výstav zůstává Pivovar Pardubice a.s. Hlavním odborným partnerem je společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., České Budějovice, hlavním mediálním partnerem je Vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., Deník Východní Čechy a odborným mediálním partnerem je časopis Stavebnictví a interiér.

Cílem a obohacením letošních jarních ročníků je podpora programu Ministerstva životního prostředí – NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM vč. tzv. „KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ”.

Program Nová zelená úsporám je zaměřen na investice do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách a podporuje komplexní zateplování rodinných a bytových domů a veřejných budov.

Standardní součástí výstavy je tzv. prospektová služba, kde se lze seznámit prostřednictvím odborných prospektů i se společnostmi, které nemají výstavní expozice.

Pardubická stavební výstava

Tato největší odborná stavební výstava ve východních Čechách se koná od čtvrtka (3. 3.) do soboty (6. 3.) a bude otevřena denně od 10 do 18 hod., v sobotu do 17 hod. Losování cen pro návštěvníky proběhne 5. 3. 2016 (sobota) v 16.00 hodin na výstavišti.

Losovat se bude nejen o cenu generálního partnera – Pardubického pivovaru, a.s., ale i o další ceny, které věnují vystavovatelé.

Nezapomíná se ani na odborné školství. Na výstavách se prezentují následující školy:

  • Střední průmyslová škola stavební Pardubice
  • Střední odborné učiliště plynárenské v Pardubicích
  • Střední odborná škola a Střední odborné učiliště stavební v Hradci Králové
  • Střední škola zahradnická Kopidlno
  • Střední škola služeb a obchodu Hradec Králové

Stavba a zahrada

Odborná stavební výstava v Hradci Králové se koná od pátku 18. 3. do neděle 20. 3. 2016 a bude otevřena denně od 10 do 18 hod., v neděli do 16. hodin. Losování cen pro návštěvníky proběhne v neděli 20. 3. v 15.00 hodin na výstavišti. Hodnotné a užitečné ceny věnují vystavovatelé.

Doprovodný program – oživení výstavy

Posedmé se stává doprovodným programem výstavy „Soutěžní přehlídka řemesel – SUSO” pro východní Čechy a jižní Moravu. V rámci tohoto programu se uskuteční regionální kolo 20. ročníku. Soutěží dvoučlenné týmy mladých řemeslníků (obor zedník a truhlář) o postup do celorepublikového finále, které se bude konat při 26. ročníku stavebního veletrhu FOR ARCH 2016 v Praze.

Podrobné informace a přehled vystavovatelů na obou výstavách najdete na www.kjvystavnictvi.cz.

Autor: Mgr. Jitka Shrbená
Foto: