Je vám v domě v létě horko a v zimě zima?

Máte doma v létě 30 stupňů a v zimě ne a ne se zahřát? Poradíme vám, jak si zajistit doma celoroční pohodu a ještě ušetřit! Se systémem MAGMARELAX® můžete totiž ušetřit 30 % za topení a navíc získat novou podlahu na půdě.

Vzpomeňte si na hodiny fyziky na základní škole. Teplo se chová přesně podle fyzikálních zákonů – ohřátý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když najde skulinku ve stropě, uniká bez užitku z obytných prostor. Tímto způsobem nám uteče až třetina tepla mimo vytápěný objekt.

Velmi elegantní způsob zateplení podlahy na půdě představuje systém MAGMARELAX®. Jedná se o zateplení foukanou minerální izolací MAGMARELAX® ECO vyrobenou na bázi skelných vláken. Tato vlákna mají pozoruhodné vlastnosti. Nejenže výborně tepelně izoluje, ale jsou nehořlavá, nesléhají, nevážou vodu, izolují hluk a odolávají plísním i hlodavcům. Izolace se aplikuje velmi jednoduše, a to foukáním. Tato metoda nevyžaduje žádné velké stavební úpravy. Z nákladního auta se pomocí silné hadice a ventilačního stroje fouká vata do izolovaného prostoru. Téměř bez hluku, s minimální prašností a za plného provozu objektu. Vše je hotovo za několik hodin a nevzniká žádný nepořádek.

A jaké máte možnosti provedení? Jsou tři nejčastější způsoby aplikace minerální izolace MAGMARELAX® ECO, všechny popsané níže.

Foukání do dutiny v podlaze půdy

Musíme mít k dispozici volný prostor nad stropem obytných místností, tedy v podlaze půdy. Díky této technologii se zateplí i velmi těžko přístupné prostory, neboť stačí jen několik otvorů v podlaze půdy, které se po nafoukání znovu uzavřou. Vše je dokonale utěsněno – i ty nejmenší skulinky, kudy by mohlo teplo unikat.

Nafoukáním přímo na podlahu půdy

Izolujeme tam, kde není dutý prostor k dispozici nebo je příliš nízký. Na volnou plochu podlahy půdy se nafouká vrstva minerální vlny o síle 30 centimetrů. Tato vrstva již velmi dobře tepelně izoluje a zároveň ji lze pořídit za rozumnou cenu. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde vychází nejlépe. Nevýhodou však je, že půda není jinak využitelná.

Minerální izolace MAGMARELAX® ECO

Foukání do nové podlahy

K foukání do nové podlahy přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor k letnímu bydlení nebo jen tak k relaxaci. Vytvoří se lehká, velmi stabilní nová podlaha. Stropní systém MAGMARELAX® je konstrukce z OSB desek a dalších doplňků pro zajištění 100% funkčnosti izolace i podlahy. Konstrukce se předem připraví a následně je smontována přímo na půdě. Dům tak nezatěžujete pokládáním těžkých izolačních desek a betonovou podlahou.

Stropní systém MAGMARELAX® je lehký a pevný. Konstrukce je hotova za jeden den, následně se zafouká do vzniklých dutin a uzavře.

Jde o variabilní konstrukci tvořící novou rovnou podlahu. Ta je vysoce únosná a lze ji využívat bez velkých omezení. Při použití minerální izolace MAGMARELAX® ECO získáte nejen kvalitní tepelnou izolaci, ale také naprosto ekologický a hypoalergenní produkt, který je ideální pro rodiny s dětmi.

Vyřešíme to ještě dnes

Neváhejte a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář a během několika dnů se vám bude věnovat obchodně technický poradce a do 14 dnů začne samotná realizace. Zároveň lze domluvit i speciální bonusy, a to na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.

Autor: Bc. Šárka Vaňková
Foto: Archiv firmy