Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Jedinečný komínový systém CIKO

Komínový systém založený na bázi pálené keramiky nabízí společnost RIG-TIME stavební s.r.o. pod názvem CIKO®. Unikátní komínové systémy CIKO® jsou charakteristické svými cihelnými tvarovkami obvodového pláště, které jsou společné pro oba systémy - CIKO® 3V UNIVERSAL a CIKO® GAS.

Výhodou komínového systému CIKO® je zvolené materiálové a technické řešení. Pálená keramika obvodového pláště vykazuje oproti často používanému betonu lepší fyzikální parametry v oblasti difúzního odporu. Tím je omezeno riziko kondenzace vlhkosti na stěnách komínového pláště.


Dvojprůduchový komín

Další výhody spočívají v jednoduché a lehké montáži. Jelikož se CIKO komíny skládají z jednotlivých lehkých dílů, nejsou kladeny velké nároky na montážníky při manipulaci s komínovými prvky. Při montáži víceprůduchových komínů se používají do každé druhé vrstvy speciální spojovací tvarovky, které zajistí provázání celého tělesa v jeden celek. Pomocí této metody můžeme velmi snadno sestavit komín o libovolném počtu průduchů. Montáž takto řešených víceprůduchových komínů je proto nenáročná na manipulaci s těžkými tvárnicemi, na rozdíl od konkurenčních komínových systémů s betonovou tvárnicí obvodového pláště.

CIKO komíny dělíme dle typu připojených spotřebičů na dva základní druhy:

CIKO® 3V UNIVERSAL

Skládá se ze šamotových komínových vložek, tepelné izolace a keramických tvarovek tvořících komínový plášť. Je určený pro spotřebiče na všechny druhy paliv s přirozeným odvodem spalin (např. krby, kamna, plynové kotle s přirozeným odvodem spalin apod.).


CIKO 3V UNIVERSAL

CIKO® GAS

Keramický komínový plášť je vybaven vysoce odolnými plastovými vložkami. Je určený pro plynná paliva a spotřebiče s nuceným odvodem spalin (např. plynové kondenzační kotle, tzv. turbo kotle atd.).


CIKO® GAS

Velká škála možností pro ukončení komínu v nadstřešní části uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka.

Bezkonkurenční cena, výborná kvalita a materiálové řešení osloví každého stavebníka, projektanta i investora. Rádi Vám zpracujeme zdarma cenovou nabídku na komínovou sestavu.

Prodejní místa po celé ČR a SR.

Veškeré další informace o komínovém systému CIKO® získáte na www.ciko-kominy.cz. Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně komínového systému CIKO® kontaktujte nás, my Vám rádi poradíme.

Výhody komínového systému CIKO®:

  • Konstrukce tvarovek se systémem dvojího odvětrání komínového tělesa
  • Libovolná variabilita systému
  • Jednoduchá, úsporná montáž
  • Mnoho variant ukončení v nadstřešní části
  • Součinnost s okolním keramickým zdivem
  • Záruka 30 let
  • Bezkonkurenční cena


1) Ing. Jiří Janoušek, jednatel společnosti RIG-TIME stavební s.r.o.
Autor: Ing. Jiří Janoušek
Foto: Archiv firmy