Veletrh STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO proběhne 15. až 17.2. 2024 v Praze Letňanech.

Jubilejní ročník veletrhu o střechách a úsporách se těší zájmu vystavovatelů

Veletrh pro střechy, stavbu a úspory energií prezentovaný nyní nově s názvem STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO (původně Střechy Praha) proběhne 15. až 17. 2. 2024 na výstavišti v Praze-Letňanech a oslaví 25 let své úspěšné existence.

S potěšením můžeme sdělit, že zájem vystavovatelů o účast na nadcházejícím ročníku veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO je mimořádný. Představí se zde nejvýznamnější firmy z oboru střech a úspor energií. Jedinečná bude například přehlídka výrobců střešních oken, kterou takto ucelenou jinde neuvidíte. Významně bude zastoupen i obor zelených střech a těšit se můžete na širokou nabídku nářadí, strojů a další techniky pro řemeslníky i kutily v rámci oblíbeného již 5. ročníku Festivalu dřeva a nářadí. Generálním partnerem veletrhu je Tondach ze skupiny Wienerberger.

Jedinečná bude například přehlídka výrobců střešních oken.

Novinky v oblasti prezentace veletrhu

Veletrh jako nepostradatelný zdroj informací pro odborníky i širokou veřejnost každoročně přináší aktuální témata, spolupracuje se špičkovými odborníky a zve významné osobnosti. Cílem organizačního týmu je neustále zdokonalovat veškeré služby jak pro vystavovatele, tak v oblasti komunikace s veřejností. S tímto cílem korespondují i novinky v oblasti prezentace veletrhu, které jsme připravili k jeho významnému jubileu.

Úprava názvu a nové logo veletrhu

Dosavadní soubor tří veletrhů Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha je nyní prezentován jako jedna akce s názvem STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO zastřešující všechny původní aktivity a reprezentující přehledněji vše, o čem veletrh je a bude. S úpravou názvu úzce souvisí i nové logo veletrhu.

Nové logo veletrhu.

Nová identita je pro veletrh významným krokem vpřed. Čistý a moderní design loga zdůrazňuje naše odhodlání ještě více upevnit pozici veletrhu na trhu, držet krok s nejnovějšími trendy v oboru a být centrální platformou dění okolo střech a úspor energií,” říká ředitelka veletrhu Jitka Šefránková.

Nové webové stránky veletrhu

Kromě úpravy názvu a nového loga se veletrh může pochlubit zcela novými www stránkami, na nichž je patrná komplexní modernizace, zjednodušení struktury stránek a tím snadnější a rychlejší vyhledání potřebných informací. Novinkou na webu je přehledné megamenu, které je významným pomocníkem při jednotlivých krocích výběru.

Cílem těchto změn je zjednodušení a zpřehlednění komunikace s vystavovateli a návštěvníky veletrhu, s médii a všemi dalšími partnery a příznivci veletrhu.

Na veletrhu STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO se představí firmy z oboru střech a úspory energie.

Hlavní téma

Veletrh představí komplexní přehlídku nových produktů, materiálů, technologií a služeb z oblasti staveb a renovací střech. Hlavním tématem napříč obory veletrhu zůstává úspora (fosilní) energie a pojetí střechy jako zdroje energie. Udržitelné stavění a řešení energetické soběstačnosti je základním požadavkem dnešní doby. S tím souvisí tlak na efektivní využívání obnovitelných zdrojů energie. Veletrh jako centrální platforma dění v této problematice přinese nejčerstvější informace z oblasti solárních systémů, soukromé i firemní fotovoltaiky, tepelných čerpadel, akumulace energie nebo elektromobility. Odborníci v poradenských centrech budou připravení zodpovědět dotazy z oblasti veškeré výstavby a úspory energie včetně nové legislativy a dotačních programů.

Hlavním tématem napříč obory veletrhu zůstávají úspory energie a pojetí střechy jako zdroje energie. Na snímku Wienerberger Wevolt X-Tile 63 BLE.

Inspirativní doprovodný program

Připravujeme rozsáhlý doprovodný program konferencí, seminářů, praktických ukázek a bezplatného poradenství. Součástí programu bude například jubilejní 25. ročník prestižní konference Izolace s podtitulem „Poruchy nejen fotovoltaické aneb co střecha nevydrží”. Tradiční páteční Fórum, které pořádá organizace ČKAIT, se bude zabývat především požární bezpečností a riziky požáru při FTV instalacích. Česká fotovoltaická asociace zaštítí přednášky na téma certifikace správnosti, kvality a realizace fotovoltaických systémů.

Dalšími tématy přednášek budou obnovitelné zdroje a energetika pro průmysl, služby a zemědělství, dále energetika bytových domů a obcí a v neposlední řadě energetika rodinného domu. Chybět nebudou ani tradiční střechařská témata o nových trendech ve výstavbách a rekonstrukcích střech a o zkušenostech z realizací zelených střech. V rámci Festivalu dřeva a nářadí budou probíhat setkání s odborníky, testy strojů, nářadí i ukázky specifických střešních technik jak v předváděcí aréně, tak na stáncích vystavovatelů.

Těšíme se na viděnou 15.–17. 2. 2024 na jubilejním 25. ročníku veletrhu!

Autor: Ing. Anna Kratochvílová
Foto: STŘECHY-SOLAR-ŘEMESLO