Kamenný koberec - exkluzivní podlahová krytina

Kamenný koberec - to jsou milióny spojených říčních oblázků, rozprostřených u Vašich nohou. Třeba v obývacím pokoji, nebo v autosalónu, či u bazénu nebo na schodišti. Prostě téměř všude, kde si dokážete představit...Pevná podlaha pod nohama
  Společnost EXTRACHO s.r.o. přináší tento jedinečný produkt ze Švýcarska na náš trh již více než 5 let. Může se pochlubit i netradičními realizacemi, ve kterých by jiný materiál než štěrkopískový potah sotva obstál. Avšak nejnovější referenční plochou se stalo sídlo firmy v Knovízu u Slaného. Zde chtějí dokázat, že tuto znamenitou podlahovou krytinu lze využít v celém domě bez rozdílu funkce prostoru. Přes objekt je rozložena pouze nepatrná část palety štěrkopískového potahu.
   Vedle tří přírodních odstínů jsou na výběr oblázky tónované do 12 standardních barev. Pak přichází na řadu nepřeberné množství variant. Každý zákazník dostane svůj »melír na míru«. Přimíchat se dá i třpytivá slída nebo chipsy s UV-efektem. Zapomenout nelze ani na možnost vytvořit v kamenném koberci originální vzor či logo.
   Vzhledem k přednostem štěrkopískového potahu měla firma EXTRACHO lehké rozhodování o způsobu vytápění svých prostor. Bez váhání zvolila podlahové vytápění. Vyhřívaný kamenný koberec zajistí až nevídaný komfort. Svou trojrozměrnou strukturou, která poskytuje netušeně velkou sálavou plochu, podstatně zvyšuje účinnost vytápění, takže šetří energii. A navíc: přináší okouzlující masážní zážitek z chůze naboso po teploučkých oblázcích.
   Ačkoli by se při pohledu na tento netradiční povrch zdálo, že údržba nebude zrovna snadná, opak je pravdou. Běžný vysavač dokáže hravě tuto 6 mm silnou krytinu udržovat v čistotě a pořádku. Dokonce v několikanásobně delších intervalech, než jste zvyklí u všedních podlahových materiálů. 
Autor:
Foto: Archiv firmy