Kanceláře z Česka jako esence technologie a designu

Sklo má mezi stavebními materiály výsadní roli – nejen mírou zastoupení, svojí cenou, ale i především jedinečnými vlastnostmi. Obohacuje budovy esteticky, hrou s prostorem a průhledy, světlem a stíny, zvukem a tichem. Je tak důležitým prvkem při vývoji a výrobě interiérových příček.

Ať dáváte přednost tradičním, nebo moderním syntetickým materiálům, sklo můžete pominout jen stěží. Tento prastarý materiál v různých variantách daných chemickým složením nabízí bezpočet možností. Společnost LIKO-S ze Slavkova u Brna využívá nejen všech vlastností skla, ale jde díky vlastnímu vývojovému centru ještě dále. S využitím nejmodernějších technologií využívá sklo jako digitální žaluzie nebo velkoformátovou interaktivní plochu.

Sklo a prostor

V portfoliu firmy LIKO-S hraje sklo důležitou roli při tvorbě a členění zejména kancelářských, v podstatě ale jakýchkoli prostor. Interiérové příčky z tvrzeného skla nabízí ve variantách rámových příček OMEGA, bezrámových příček MICRA I a II s jednoduchým či dvojitým zasklením, které splňuje veškeré bezpečnostní normy. Větší či menší zasedací místnosti, přepážky či prostě jen dekorativní prvky nabízí transparentnost a flexibilitu. Slavkovský provoz interiérové příčky a systémy nejenže kompletně vyrábí a montuje, ale neustále zdokonaluje ve vlastním vývojovém centru nazvaném LIKO-Noe®. To je kromě moderního pracovního prostředí vybaveno i akustickou komorou pro zjišťování parametrů jednotlivých produktů a získání tak co nejlepších možných výsledků.

Sklo a design

Sklo je především krásné. Sklo je, i není. Dělí prostor a přitom umožňuje oku prostoupit. A nejen to – zrak dokáže potěšit bezpočtem designových variací. Produkt LIKO-Glass® s využitím moderních technologií posouvá hranice designu i funkčnosti. Mezi ušlechtilé skleněné tabule lze vložit takřka cokoliv – grafické motivy, organické materiály, barevně tónované vrstvy, struktury, ale i high-tech fólie s tekutými krystaly, které pak fungují jako digitální žaluzie. Vše, co je užší než 2 milimetry. Díky tomu LIKO-Glass® nabízí nekonečnou škálu možností pro originální a atraktivní pojetí interiéru. To vše s rychlou, čistou a profesionální montáží od proškolených montérů, které jejich práce baví.

Sklo a akustika

Potěšit můžete nejen oko, ale i sluch. Přesněji řečeno můžete své uši ušetřit hluku, který nepříznivě ovlivňuje zdraví a výkonnost. Interiérové příčky z produkce LIKO-S díky špičkovému provedení všech detailů nabízejí hodnoty zvukové neprůzvučnosti až 49 dB. Vaše porady nic nevyruší, díky kombinaci příček a akustických řešení z materiálu SilentPET zároveň neunikne to, co by mělo zůstat v zasedací místnosti.

Sklo a světlo

Staré a analogové je hezké, ale připusťme, že žijeme v digitální době. Psací stroj vystřídala klávesnice, proč by klasické žaluzie nemohly nahradit „žaluzie digitální“? LIKO-Glass® nabízí aplikaci LCD fólie, která je bez napájení neprůhledná, ale po sepnutí vypínače, nebo senzoru se tekuté krystaly narovnají a plochu ihned zprůhlední. Jednoduché a geniální.

Sklo a interaktivita

Společnost LIKO-S se vždy snaží vidět dále, být o krok napřed. Její vývojáři pod vedením Orraina Williamse se proto rozhodli naučit sklo mluvit, přehrávat hudbu, snímat pohyb, promítat obraz a mnoho dalšího. Nejvyspělejší skleněná interaktivní příčka SMART-i-WALL® revolučně mění stěnu kanceláře na pracovní nástroj. Interaktivní stěna nabízí projekci ve vysokém rozlišení 4K, prostorový zvuk díky přímo ozvučeným sklěneným deskám, intuitivní vícedotykové ovládání, propojení s mobilem či počítačem a vlastní aplikace.

Česká rodinná společnost LIKO-S poskytuje svým zákazníkům komplexní služby a maximální podporu s výběrem designu a technologií, které pozvednou interiéry na novou úroveň.

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy