Karma – luxus vytápění

Již dlouhou řadu let je značka KARMA zárukou kvality a komfortu v oblasti vytápění. Za dobu své existence společnost rozšířila sortiment o další produkty a pomocníky do domácnosti – vestavné kuchyňské spotřebiče, ohřívače vody, podokenní topidla a komfortní plynová a krbová kamna.

Komfortní plynová topidla

Řada volně stojících plynových topidel KARMA s proskleným čelním panelem dodá každému interiéru neopakovatelnou atmosféru. Pohled na plápolající plameny z hořícího dřeva nebo uhlí je navozen dokonalým napodobením »dřevěných« polen imitací ze speciální keramické hmoty. Již několik minut po zažehnutí je iluze skutečného krbu téměř dokonalá. Design topidel je předurčuje k jejich začlenění do interiéru - topidla mohou být například včleněna do výklenků (jakýchsi pseudokrbů), či volně umístěna v prostoru místnosti.

Topidla obsahují moderní regulační prvky, mají vysokou účinnost a jsou ideální pro vytápění větších místností - hal - rodinných domů, chat, obchodů i kanceláří o objemu zhruba 200 m3. Především v chatách oceníte, že topidla odolají teplotám pod bodem mrazu bez vlivu na jejich funkčnost. Dodávají se o výkonu 7 až 11 kW v barvách antracit, béžová a bronzová podle typu.

Ekonomické vytápění

Volně stojící komfortní plynová topidla KARMA mají vyšší účinnost ve srovnání se systémy ústředního vytápění. Velkou předností těchto topidel je nezávislost vytápění jednotlivých místností - v každé místnosti lze udržovat jinou teplotu a lze ji vytápět v jinou dobu. Je-li zvolena správná velikost topidla ve vztahu k velikosti vytápěného prostoru, je každá místnost vytápěna s maximální účinností a tedy velmi hospodárně. Spaliny jsou odváděny do komínu, který musí být vyvložkován. Standardně jsou topidla nastavena na palivo zemní plyn, lze je však přestavět na propan-butan.

Jednoduchá obsluha

Piezoelektrické zapalování komfortních plynových topidel spolu s úspornou automatikou a možností naprogramování teploty zabezpečí tepelnou pohodu v místnosti.

Vestavné plynové krby

Novinkou v sortimentu KARMA, ale také novinkou na českém trhu, jsou vestavné plynové krby. Vnější vzhled je podobný vestavným krbům na dřevo. Využití plynu jako paliva však poskytuje možnost velmi přesné regulace. Díky zabudované elektronické regulaci tak lze (na rozdíl od klasických krbů na dřevo) velmi snadno nastavit požadovanou teplotu v místnosti. K ovládání lze dokonce použít dálkový ovladač, takže komfort je pro obsluhu maximální.

Přestože palivem je plyn, pohled plně prosklenými »dvířky« – mohou být i obloukově zakřivena - je zcela srovnatelný s krby na dřevo. Plynový plamen prohořívá mezi poleny ze speciální keramické hmoty a iluze dřevěného ohniště je dokonalá. Spaliny z krbu jsou odváděny do komína, (musí být vyvložkovaný), průměr odtahu 100 mm.

Výkon vestavného plynového krbu je 9 kW a tak je určen pro vytápění spíše větších místností a to až do velikosti cca 180 m3. Je dodáván v klasickém černém odstínu.

Plynová krbová kamna

Další novinkou v sortimentu KARMA jsou volně stojící plynová krbová kamna s plně prosklenými dvířky. Tato stylová kamna dodají vašemu interiéru atmosféru příjemné tepelné pohody. Pohled na plápolající plameny z hořícího dřeva je i v tomto případě navozen imitací »polen« vyrobených ze speciální keramické hmoty. Kamna jsou ideální pro vytápění interiérů chat, rodinných domů, venkovských usedlostí, restaurací apod. Jsou vybavena termostatickou regulací, která udržuje teplotu v místnosti na nastavené hodnotě. Výkon 9 kW, spaliny jsou odváděny do komína. Kamna se dodávají i v provedení, kdy je možno na horní litinové části ohřívat pokrmy.

Autor: Ing. Václav Bartoš
Foto: Archiv firmy