Každodenní hygiena v krásném prostředí

Koupelna patří bezesporu k nejdůležitějším místnostem v bytě. Je to místo, které dnes neslouží jen pro naši hygienu, ale do značné míry k relaxaci a proto v ní trávíme čím dál více času. Naše potřeby a nároky jsou na koupelnu včetně toalety daleko větší, než tomu bylo dříve.

Na prvním místě samozřejmě zůstává funkčnost, která však musí být úzce spjata s designem, jenž ovlivňuje do značné míry rozhodovací proces při zařizování. Svou významnou roli hraje rovněž praktičnost a prostor. Výrobci sanitární techniky a keramiky, jako například Ideal Standard, vyvíjejí jednotlivé modelové řady ve spolupráci s renomovanými designéry. Jedině tak mohou vznikat kolekce jako například TONIC II, která byla navržena renomovaným německým designovým studiem ARTEFAKT.

AquaBlade® – revoluce ve splachování

Ne každý rok se podaří přivézt na trh produkt, který by významně změnil svoji funkčnost. Navíc výrobek, jenž na sebe okamžitě upoutá designem. Společnost Ideal Standard, která mimo jiné kdysi vymyslela pákovou baterii a celou řadu jiných inovativních a převratných technologií, věnovala mnoho času a úsilí vývoji splachování svých klozetů, aby mohl vzniknout systém AquaBlade®. Jedná se o způsob splachování, který maximálním způsobem zvyšuje nejen efektivitu, ale současně spoří vodu a udržuje mísu v perfektní čistotě. Jestliže u většiny splachovacích systémů zůstává zhruba 20 % povrchu mísy neumytých, AquaBlade® umí opláchnout až 100 %.

Toho bylo docíleno tím, že hladký a mírně zakřivený oplachovací kanálek byl umístěn až k hornímu okraji klozetové mísy. Zmizel tedy klasický převislý oplachovací kruh, kde se obvykle usazovaly nečistoty. Díky inovovanému směrování proudu vody v kombinaci s nově navrženým vnitřním tvarem mísy se podařilo rovněž snížit riziko stříkání vody během splachování, což znamená, že se méně bakterií dostává mimo mísu. K tomu všemu musíme ještě přidat překvapivě tiché splachování a skutečně nízkou spotřebu vody. Výsledek je neuvěřitelný.

Kolekce TONIC II a AquaBlade®

Poprvé se převratná technologie AquaBlade® objevuje v luxusní designové kolekci sanitární keramiky TONIC II, a to ve všech známých variantách klozetů. Není tedy překvapením, že klozety s technologií AquaBladeTM získaly prestižní ocenění Reddot Award 2015.

Nabídka sanitárních prvků nové kolekce TONIC II je velmi bohatá jak ve své variabilitě, tak v rozměrech, takže je možné vytvořit jakkoliv velkou a plně funkční koupelnu. Kombinace emocí, formy a funkčnosti je patrná v každém detailu. Při vstupu do koupelny na sebe obvykle strhává pozornost umyvadlo a TONIC II není výjimkou. Čisté linie a jednoduché geometrické tvary všech zařizovacích prvků včetně umyvadel vyvolávají pocit harmonie.

V kolekci TONIC II nechybí samozřejmě ani bohatá nabídka nábytku s mnoha praktickými vymoženostmi a chytrým úložným prostorem. Vodovodní baterie ladí s celkovým pojetím, navíc jsou bezpečné a šetří vodu. Za zmínku stojí rovněž atraktivní a pohodlné vany. Nabízeny jsou jak klasické, tak k zabudování pro jednu nebo dvě osoby a rovněž i volně stojící.

Další informace získáte na stránkách www.idealstandard.cz.

Autor: Ing. Ivan Sklenář
Foto: Archiv firmy