KB-BLOK – kompletní řešení pro Váš plot...

...od grafického návrhu zdarma přes vlastní dodávku plotových tvarovek, vrat, vstupních branek, schránek a dalších prvků až po případné konzultace na místě stavby. To vše vám nabízí KB-BLOK systém s.r.o., ryze česká společnost působící na trhu se stavebními materiály již 25 let.

Na počátku devadesátých let minulého století firma jako první představila českému trhu nový systém zdění pocházející z USA, a to vibrolisované betonové tvarovky určené pro stavbu plotů a dalších staveb. Tento systém u nás velmi rychle získal na oblibě, a proto není divu, že zdící tvarovky na trhu zlidověly jako „kb bloky”.

KB-BLOK přesto neusnul na vavřínech. Své výrobky neustále inovuje a zdokonaluje a díky vlastní produkci forem a strojů na výrobu tvarovek dokáže velmi rychle a pružně reagovat na požadavky trhu. A co víc, nový plot vám dodá kompletní, včetně vrat a branky vlastní výroby, schránky, plotových výplní, doplňků atd. Pokud nemáte představu, zdarma vám bude zpracován návrh včetně výpisu materiálu.

Plot z PlayBloku (štípané provedení, barva bílá)

Výhody plotů z betonových bloků

Z hlediska dlouhé životnosti, vysoké odolnosti vůči klimatickým podmínkám, bezúdržbovosti a velké škály barevných odstínů, povrchových úprav a velikostí, jsou betonové tvarovky ideálním řešením. Máte na výběr mezi klasickými tvarovkami na spáru a fazetovými bloky. Právě fazetové bloky, např. systém PlayBlok, jsou stále oblíbenější pro svou rychlou a snadnou výstavbu a elegantní moderní vzhled.

Skládané řádkové zdivo PlayBlok (kombinace povrchů, barva římsko-písková)

Nový plot bez velké dřiny

V čem tedy spočívá výhoda fazetových tvarovek PlayBlok? Jednotlivé vibrolisované tvarovky se na sebe skládají na sucho, bez použití malty a spárování, pohledovou spáru tvoří pouze zkosené nebo pravoúhlé hrany. Dutiny v tvarovkách jsou určeny pro vyplnění betonovou směsí, ale pouze tam, kde je to nutné pro umístění výztuže ze statických důvodů. Manipulace s bloky je tedy velice snadná a při dodržení doporučených postupů zdění zvládne práci i šikovný kutil.

Pomocí tvarovek PlayBlok velice snadno postavíte průběžnou plotovou zeď, plotovou zeď se sloupky či plotové pole s podezdívkou a sloupky. Tvarovky PlayBlok jsou vyráběny v několika velikostech, které lze i vzájemně kombinovat. Pokud tedy toužíte po originálním vzhledu plotu, můžete si sestavit plot z různých prvků, a to nejen co se týče rozměrů, ale třeba i povrchové úpravy a barev.

Důvodem, proč jsou tvarovky PlayBlok tak oblíbené, je kromě snadnosti výstavby a estetického vzhledu rovněž široké množství povrchových úprav a barevných provedení. Jejich povrch může být hladký, štípaný a škrábaný, přičemž jsou vyráběny v nepřeberném množství barevných odstínů včetně odstínů vícebarevných (multicolor).

Otočná vrata, plot z PlayBloku (štípané provedení, barva hnědá)

Zákrytové prvky – funkční a zároveň estetická součást plotu

Vrchní část plotu tvoří betonové plotové stříšky nebo sloupové hlavice, které KB-BLOK vyrábí opět v mnoha barevných variantách, povrchových úpravách a tvarech, což výborně doplňuje celkový vzhled stavby.

Zákrytové prvky se usazují do maltového lože a mezi sebou se přilepí mrazuvzdorným lepidlem, čímž dokonale ochráníme plot před vodou a dalšími nepříznivými vlivy.

Výběr správných vrat, branky a plotových výplní

To, že KB-BLOK vyrábí betonové tvarovky a jiné betonové výrobky, ví téměř každý. Už méně lidí však ví, že si již dlouhá léta sám vyrábí a včetně montáže dodává i plotové výplně, vjezdová vrata a branky, které jako funkční a zároveň designový prvek doplňují vzhled betonového plotu okolo všech typů budov, ať už jde o moderní stavbu, chatu nebo průmyslový objekt. Každý účel si žádá jiné řešení. Vybírat můžete z vrat a branek s výplněmi kovanými, dřevěnými, plastovými, dřevoplastovými, z tahokovu apod.

Firma vyrábí a dodává vjezdová vrata posuvná (samonosná nebo posuvná na kolečku), vjezdová vrata otočná (dvoukřídlá), vstupní branky, kované plotové výplně a další doplňky.

Teleskopická vjezdová vrata, plot z PlayBloku (štípané provedení, barva hnědá)

Zaujal Vás plotový systém od KB-BLOKU a chcete se dozvědět více?

Podrobnější informace včetně technické dokumentace, fotogalerie a tipů pro stavbu najdete na internetových stránkách společnosti www.kb-blok.cz nebo můžete osobně navštívit některé z prodejních míst, kde Vám proškolený personál ochotně představí portfolio produktů.

Autor: Petra Hufeislová
Foto: Archiv firmy