Když nechá kámen vyniknout oheň

S postupem času a vývojem nových technologií vytápění se do interiérů vrací trend krbů. Krb se tak opět stává důležitou součástí obývacího prostoru a vytváří atmosféru v jakémkoliv ročním období.

Moderní krby

Dnes je při výběru a stavbě krbu kladen velký důraz nejen na funkčnost, ale i na vzhled. Krb se běžně používá k vytvoření příjemné atmosféry, k ozvláštnění interiéru a jako designový prvek. Tímto způsobem jsou velmi často využívány plynové krby.

Vzhled a design krbu je prakticky neomezený a každý uživatel si může vybírat ze široké řady variant a možností. Od technických vlastností až po vnější vzhled krbu tj. obestavbu. Zde je využití kamene velmi časté. Kamenné obklady jsou opravdu luxusní záležitostí.

Vystýlka z kamene plynule navazuje na okolní obklad. Kalfire krbová vložka G 90/44S

Lze vybírat z materiálů jako je žula, mramor, travertin, břidlice, pískovec nebo kvarcit, čili křemenec. Kamenné obložení podtrhne a zvýrazní kouzlo živého ohně. Kámen navíc nevyžaduje žádné speciální zacházení, je pevný, naprosto odolný a ekologicky nezávadný.

Součástí celkového designu krbu je vzhled jeho vnitřní části – vystýlky, která je důležitým a klíčovým prvkem. Působí jako kulisa k ohni, poskytuje kontrast nebo dokonce odráží a zesiluje hru plamenů. Když oheň nehoří, stává se hlavní dominantou krbu.

Obklad a vystýlka ohniště v jednotném designu kamene. Krbová vložka Kalfire GP 115/75S

Společnost Kalfire, výrobce plynových krbů, přišel s atraktivním řešením. Vystýlka ohniště, často zhotovená právě z kamene, může plynule navazovat na okolní obklad krbu. Tento detail, umocněný absencí kovového rámu dvířek, utváří krb s čistými liniemi, moderního vzhledu, který se bez problémů hodí do každého prostředí. Je tak skvěle vytvořen dojem otevřeného krbu. Pokud se týká druhů kamene, dá se použít například žula nebo mastek. Důležitá je žáruvzdornost kamene, a to do 400 °C.

Světová novinka. Kalfire vyvinul první plynový krb s reálnými jiskrami
Tento článek vyšel v časopisu INTRO - www.introonline.cz
Autor: Mgr. Alena Křečková
Foto: Archiv firmy