Když wellness, tak v zimní zahradě

Zimní zahrady se stávají stále oblíbenějším prvkem našeho bydlení. Jejich významným výrobcem je společnost DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o., která používá na konstrukce zimních zahrad hliníkové systémy německé firmy SCHÜCO.

Zimní zahrady jsou prodlouženou rukou interiéru. Dnešní realita je ovšem taková, že už nejsou místem pouze pro skleníkové pěstování jižních rostlin, ale stále častěji se stávají prostředím pro oddychové aktivity celé rodiny, a to včetně wellness procedur.

Způsoby experimentálních staveb zimních zahrad před 15 lety, kdy se vzal neznámý plastový profil, zasklil se, zešikma spojil a navzájem propojil do celkové konstrukce, jsou již naštěstí úplně pryč. Moderní způsoby využívání zimních zahrad donutily jak výrobce, tak uživatele přestat experimentovat a začít využívat systémová konstrukční řešení, která jsou připravena připravit takový interiér, který odpovídá standardnímu pokoji, případně domácímu relaxačnímu centru s wellness a spa,” uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE – PLAST, Jihlava s.r.o., který doplňuje:

Doba dnes pokročila natolik, že ten, kdo investuje své finance do zimní zahrady, tak si dobře uvědomuje, že zasklení typu polykarbonátu nesplní nic z toho, co očekává od zasklení svého druhého obývacího pokoje.

Konstrukce zimních zahrad

Jak již bylo uvedeno, společnost DAFE-PLAST Jihlava, s.r.o. používá na konstrukce zimních zahrad hliníkové systémy německé firmy SCHÜCO. Pro jednodušší konstrukce zimních zahrad (pultové a sedlové střechy) je používán systém SCHÜCO CMC 50 (inovační konstrukce) a pro složitější zimní zahrady pak systém SCHÜCO FW50+WI. Oba tyto systémy řeší tepelné mosty a odvod kondenzátu ze zasklívacího systému do venkovního prostředí. Systém Wintergarten CMC 50 je možno kombinovat s plastovými prvky, kdy je z hliníkových prvků řešena nosná konstrukce se střechou a z plastových prvků pak boční a čelní výplně.

Součást obytných prostor

Interiéry zimních zahrad mají často vše řešeno jako klasická obytná místnost v domě, tedy od podlahového topení, po regulaci teploty až po automatický posuv žaluzií.

Pokud se rozhodujete kam umístit své odpočinkové křeslo, klavír, vířivku či biliárový stůl, pak volte zimní zahradu – netradiční prostor, který vás nabije novou energií.

Autor: Mgr. Martina Rychetská
Foto: Archiv firmy