Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Keramická evoluce – novinky z veletrhu v Cersaie 2011

Společnost ProCeram velmi pozorně sleduje trendy svých dodavatelů a okamžitě je přináší na trh svým zákazníkům. Každé září se proto účastní prestižního mezinárodního veletrhu Cersaie, který se koná v italské Bologni.

Z letošní návštěvy rozhodně stojí za zmínku novinky italského výrobce keramických obkladů a dlažeb Impronta Italgraniti a výrobce vodovodních armatur Nobili.

Keramické obklady

Impronta Italgraniti je výrobcem keramických obkladů na bílém střepu, slinutých glazovaných dlažeb a technické vysoce slinuté dlažby prezentované pod obchodní značkou Almatec. Tato technologie umožňuje výrobu velkoformátových keramických desek vertikálním násypem. Možnost modulárních skladeb různých rozměrů, probarvený střep a v poslední době aplikace technologie digitálního tisku zvyšuje popularitu tohoto materiálu u architektů, kteří dovedou ocenit, jak je tento materiál technicky a designově výjimečný.

Novinkou prezentovanou pod logem Almatec je série Mineral D. Jedná se o vysoce slinutý materiál na probarveném střepu, který je speciálně určený pro venkovní aplikace: terasy, fasády, veřejné prostory, či prostory s vysokou frekvencí. Výjimečný je nejen svými technickými a mechanickými vlastnostmi (mrazuvzdornost, různé stupně protiskluzu), ale i designem. Díky technologii digitálního tisku je dokonalou imitací přírodního kamene, od předlohy téměř k nerozeznání.

Vyrábí se v pěti barvách, devíti formátech (všechny formáty mají stejnou sílu střepu), v rektifikovaném i nerektifikovaném provedení, s možností protiskluzového reliéfu. Další novinkou tohoto výrobce je výjimečný formát 45×90, který samozřejmě najdete i u série Mineral D.

Mineral D – novinka italského výrobce keramických dlažeb Impronta Italgraniti v rozměrech 30×60 a 45×90

Vodovodní armatury

V oblasti vodovodních armatur přináší ProCeram na trh novinky italského výrobce Nobili. Nejen pracovníci ale i obchodní partneři firmy ProCeram měli několikrát možnost osobně se přesvědčit o výjimečné kvalitě sortimentu Nobili vyráběného v 9 výrobních závodech o celkové rozloze 350 000 m2 a s více než padesátiletou zkušeností. Veškeré výrobní postupy jsou plně modernizované. Produkce firmy Nobili je 6 miliónů kusů vodovodních armatur ročně, z toho každý kus se skládá z komponentů, které si tento výrobce vyrobí sám ve svých závodech z materiálu, který pochází výhradně z Itálie a podléhá těm nejpřísnějším kontrolám.

Novinkou, která zaujala prodejní tým ProCeram je série Loop. Je to designově velmi rafinovaná a vyvážená řada, jejíž přidanou hodnotou je její šíře, která umožňuje architektonicky sladit kompletní interiér vaší koupelny.

Loop – novinka italského výrobce vodovodních armatur Nobili

Veškeré informace o společnosti ProCeram najdete na internetových stránkách www.proceram.cz. Nejlépe však uděláte, pokud navštívíte prodejní místa v Praze na Zličíně nebo v Plzni.

Autor: Eva Vaňková
Foto: Archiv firmy