Kerastuk – jednoduchost, čistota, kvalita

Moderním trendem při tvorbě omítek je aplikace již připravené tekuté směsi určené k okamžitému použití. Vedoucí značkou na trhu v kategorii tekutých omítkových směsí je Kerastuk vyráběný společností Sedlecký kaolin a.s.

Použití KERASTUKU přináší celou řadu výhod:

  • Zaručena rovnoměrná kvalita směsi. Výroba tekutých směsí je kontrolována moderní výpočetní technikou, čímž je zaručena rovnoměrná kvalita směsi.
  • Úspora času a energie. Stále náročnější požadavky na efektivitu práce jsou patrné ve všech odvětvích, stavebnictví nevyjímaje. Ušetříte čas a energii, které je nutné vynaložit při používání sypkých omítek.
  • Pořádek a čistota. Při práci s tekutým štukem se vyhnete nepříjemné prašnosti ve srovnání se sypkými materiály.
  • Praktické kbelíky. Okamžitě připraveno i malé množství směsi.
  • Při výrobě se uplatňuje systém řízení jakosti dle ISO 9001:2000.

KERASTUK je oblíben jak mezi kutily, tak mezi profesionály. Jeho použití je jednoduché. Pro zajištění dokonalého výsledku je potřeba zajistit dobrou kvalitu podkladu.

Příběh 1.: Chcete-li ušetřit, zvolte Kerastuk

Všichni známe úsloví: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci”, přesto se necháme snadno nalákat na nejrůznější „akce” a výpočty založené pouze na ceně jednotlivých balení. Značnou pracnost, nižší kvalitu materiálu, zvýšené náklady na dopravu, úklid znečištěných aut a dvorků, nářadí a pomůcek, větší počet dělníků a mnohdy i další opravy po krátké době aplikace – to si již mnozí z nás neuvědomí a troufám si říci, ani neumí spočítat. Buďme chytří a šetřeme na správném místě. Těmto trampotám se skutečně vyhnete a opravdu ušetříte, zvolíte-li hotovou směs Kerastuk V pro venkovní použití nebo Kerastuk K pro vnitřní použití.

KERASTUK je vyráběn ve dvou variantách. KERASTUK K je určen pro vnitřní povrchové úpravy, KERASTUK V pro venkovní omítky. Dodáván je v plastových kbelících (8 a 15 kg), plastových hobocích (40 kg) a viskocelových pytlích POPH (50 kg). Na 1m2 vystačí 2–3 kg Kerastuku při souvislé tloušťce vrstvy 1,5 mm.

Myslíte, že jsou to jen reklamní řeči? Bohužel nikoliv. Říkám bohužel, protože jsme jedna z těch rodin, která se nechala nalákat na „levné” pytle a počítala, kolik tím ušetří peněz při opravě fasády rodinného domku.

Pro letošní druhou část oprav jsme zkusili spíše z nedostatku času Kerastuk V – hoboky 40 kg a nestačili jsme se divit. Místo 3 lidí si vystačil 1 člověk sám, místo tří dnů měl zhruba stejnou část domu hotovou za jeden den, kolem žádný prach, čisto a pohoda. Výpočet spotřeby materiálu nám vyšel s odchylkou cca půl metru čtverečního (přebytek), takže jsme na jednu jízdu čistým autem tam i zpět přivezli všechno a nemuseli dokupovat a jezdit zbytečné kilometry navíc.

Práce s hotovou směsí byla jednoduchá, nemuseli jsme se starat, zda je směs „taková či maková”, promíchali jsme vše jako omáčku a mohlo se ihned pracovat.

Jinou částí příběhu, které aplikace Kerastuku předchází, je příprava povrchu – zde se Vám jakékoliv zanedbání a řeči typu „to je dobrý, to se vsákne ...” nevyplatí. Raději se držte přiloženého návodu a udělejte vše podle technologických rad. Kerastuk je kvalitní, ale zázraky také neumí, když je podklad odbytý a mokrý. O tom se rozepíšeme v příštím čísle. Na internetu pak najdete všechny informace pohromadě na této adrese: http://www.stavebnictvi3000.cz/firmy/sedlecky-kaolin/

Srdečně vás zveme na veletrh FOR ARCH 2008, který se koná 23.–27. září 2008 v Praze na výstavišti. Číslo stánku B 19, hala 1.

Autor:
Foto: Archiv firmy