KERASTUK + SUPERLEX = naštukováno, vymalováno!

Ve výrobním sortimentu akciové společnosti Sedlecký kaolin jsou mimo jiné také výborné materiály pro stavebnictví – omítkové směsi v mokrém stavu, malířské nátěry a fasádní barvy. Tyto výrobky jsou určeny jak pro stavební a malířské firmy, tak pro drobné spotřebitele. Tenkovrstvé omítky Kerastuk vytvářejí jedinečný jemný povrch stěn a velmi snadno se zpracovávají. Malířské nátěry SUPERLEX jsou ověřené tradiční nátěry na bázi kaolinu, určené pro malování interiérů.

KERASTUK K (vnitřní)

je omítková směs pastovité konzistence, určená pro vnitřní povrchové úpravy stěn a stropů. Materiál je připraven pro okamžité použití ve všech typech interiérů, pro tenkovrstvé omítky na panelové povrchy a pro štukové omítky na základní jádrové omítky. Po zaschnutí je povrch šedobílý až bílý. Je vhodným podkladem pro malířské nátěry známé pod značkou SUPERLEX, ale i jiné. Povrchovou úpravu je vhodné provádět až po čtyřech týdnech, kdy je povrch již vyzrálý.

Kerastuk K se dodává v balení 8, 15 a 40 kg.

KERASTUK V (venkovní)

je omítková směs pastovité konzistence, určená pro vnější tenkovrstvé omítky na betonové panely s hrubším povrchem a základní jádrové omítky. Jen do mimořádně znečištěného prostředí (např. průmyslovými exhalacemi) ji nepoužívejte. Běžně namáhané znečiště-ní snáší bez problémů. Na vyzrálý povrch se doporučuje použít materiálově sladěný nátěr s fasádní barvou, např. Fasadocolor (na bázi akrylátů) s možností výběru z desítek barevných odstínů též od společnosti Sedlecký kaolin.

Kerastuk V se dodává v balení 15 a 40 kg.

Abeceda malování = SUPERLEX A, B, C, D…

SUPERLEX A – exkluzivní malířský nátěr, patří k nejlepším na trhu!

Superlex A vyniká zářivou bělostí a výbornou otěruvzdorností. Je určen pro malování interiérů, především vnitřních omítek a sádrokartonových desek. Vyniká zvláště v členitých reprezentačních interiérech a na stropech.

SUPERLEX B - vyniká poměrem kvality a ceny

Superlex B je univerzální malířský nátěr s vysokou bělostí a kryvostí. Lze jej doporučit pro běžné malování domácností i veřejných budov. Je vhodný pro všechny druhy vnitřních omítek a sádrokartonových desek.

SUPERLEX C – mimořádně prodyšný ekologický nátěr vhodný i pro alergiky

Superlex C je standardní hlinkový malířský nátěr se zvýšenou bělostí a mimořádnou prodyšností pro vodní páry, který neobsahuje organické disperze. Je ideální pro malování obytných prostorů pro alergiky, hospodářských staveb nebo památkových objektů. Plně nahrazuje vápno, přičemž jeho aplikace je mnohem jednodušší a bezpečnější. Lze jej použít i na sádrokarton.

SUPERLEX D – omyvatelný,odolný proti otěru

Superlex D je omyvatelný a otěruvzdorný malířský nátěr s vysokou kryvostí a bělostí. Je určen pro malování velmi namáhaných a znečišťovaných ploch, kde je nutné udržet čistotu a hygienu omýváním zdí. S omyvatelností je spojena i vysoká odolnost povrchu vůči mechanickému namáhání.

Všechny malířské nátěry SUPERLEX jsou vhodné na sádrokartony „RIGIPS“ a „KNAUF“.

Při výrobě malířských nátěrů SUPERLEX se uplatňuje systém řízení jakosti podle ISO 9001:2000.

Autor: Mgr. Jarmila Burešová
Foto: Archiv firmy