Klid a pohoda za okny TROCAL

Okolní svět je stále hlučnější. Bránit se před pronikáním hluku do našich domovů je nyní důležitější než kdykoli v minulosti. Je dokázáno, že nadměrný hluk našemu organismu neprospívá, a problém je o to naléhavější, že si to často ani neuvědomujeme. Kvalitní okna se zvukovou izolací proto mohou nejen zlepšit kvalitu našeho života, ale hrají také důležitou úlohu v ochraně našeho zdraví.

Náš domov by měl být oázou klidu, pokoje a pohody. Po náročném pracovním dni, návštěvě u příbuzných nebo společenském večírku toužíme po místu, kde se můžeme na chvilku zastavit, uvolnit od každodenního napětí a načerpat síly pro své příští aktivity.

Příjemné domácí prostředí

Pro váš domácí komfort jsou velmi důležitá vysoce účinná okna nejnovější generace. Ta se postarají, aby hluk zůstal venku, navíc přispějí ke snížení nákladů na energii a zároveň vám poskytnou ochranu před vloupáním. Osazením takových oken vykročíte správným směrem ke klidnému, příjemnému životnímu prostředí, které dlouhodobě ochrání vás i hodnotu vaší nemovitosti.

Tabulka: Úroveň hluku způsobená projíždějícími auty
Rušnost dopravyVzdálenost domu od silniceHluk
Ulice v obytné čtvrti s 10–50 auty za hodinu> 35 m25–29 dB
Ulice v obytné čtvrti s 10–50 auty za hodinu26–35 m30–34 dB
Ulice v obytné čtvrti s 50–200 auty za hodinu26–35 m35–39 dB
Hlavní silnice s 1 000–3 000 auty za hodinu100–300 m40–44 dB
Hlavní silnice s 1 000–3 000 auty za hodinu36–100 m45–49 dB
Hlavní silnice s 3 000–5 000 auty za hodinu< 100 m> 50 m
Hladinu venkovního hluku snižují nejvíce okna. Velikost tohoto snížení je dána součinitelem vzduchové neprůzvučnosti oken a kromě typu zasklení zavisí na tloušťce a těsnosti rámu. Okenní systém TROCAL 88+ díky robustnímu rámu a trojitému těsnění snižují venkovní hluk až o 45 dB (zdroj profine)

Ochrana před hlukem začíná kompetentní radou, a teprve je-li poskytnuta skutečným odborníkem, může být předpokladem dokonalého výsledku. Právě proto byste se měli spolehnout na skutečné odborníky, kteří bez zaváhání reprezentují značku TROCAL. Tito specialisté vám doporučí, případně i dodají to správné okno podle vašich specifických potřeb.

Okna s izolačním zasklením šetří fosilní energetické zdroje a tím přispívají k ochraně životního prostředí. Poskytují výrazně zvýšenou ochranu před sluncem a teplem i optimální vnitřní osvětlenost

Okenní systém TROCAL 88+

Okna TROCAL jsou vyrobena pomocí nejnovější technologie s velmi stabilními PVC-U profily a speciálním funkčním zasklením zajišťujícím účinnou zvukovou izolaci, která velmi výrazně tlumí zvuk zvenčí. Hlavním úkolem rámu je zajistit stabilitu zvukově izolačního zasklení a správný kontaktní tlak těsnění. Nejlepší možné zvukové izolace se pak dosáhne čistým a vzduchotěsným osazením oken na stěny domu.

Nový okenní systém TROCAL 88+ nabízí tu nejlepší zvukovou izolaci a snížení hluku až o 45 dB. Vedle této výhody okna poskytují výrazně zvýšenou ochranu před sluncem a teplem, optimální světelnou propustnost a díky silnějším sklům i bezpečnější ochranu před vniknutím do objektu. Kvalitní okna s profilem 88+ a s izolačním zasklením zkrátka mohou prospět nejen vašemu komfortu a bezpečí, ale také k ochraně přírodních zdrojů a v neposlední řadě i omezení nadbytečných finančních výdajů.

Autor:
Foto: Archiv firmy