Klimatizace může být i krásná

Současný trh je zaplaven nepřeberným množstvím klimatizační techniky. Někteří výrobci však kladou důraz především na funkci, méně pak již na její vzhled. Zcela jinak vnímá klimatizaci LG Electronics, známý výrobce elektroniky a domácích spotřebičů s důrazem na design a moderní technologie.

Zadání pro návrháře znělo tak, aby vytvořili klimatizační jednotky, které elegantně zapadnou do stylu různých interiérů. Výsledkem je velice působivá modelová řada s příznačným názvem Art Cool.

Klimatizační jednotka jako obraz

Skutečně unikátní řešení spočívá v odklápěcím čelním panelu klimatizační jednotky. Zjednodušeně řečeno je to vkusný rám, do něhož můžete vložit jakýkoliv obrázek či velkoformátovou fotografii. Obsah lze později libovolně měnit. Prodávané balení standardně obsahuje kvalitní reprodukci obrazu Polibek od světoznámého malíře Gustava Klimta. Jak jsme již uvedli výše, použít můžete cokoliv ve správném rozměru.

Účinná a úsporná zařízení

Řada Art Cool zároveň znamená vyspělé technické zařízení a splňuje náročná kritéria z hlediska účinnosti, filtrace, úspor energie a celkového komfortu. Mezi ně patří vysoce účinný aktivní filtrační systém NEO-Plazma, automatické čištění vnitřní jednotky, přirozené šíření vzduchu díky programu Chaos swing nebo antikorozní povrchová úprava Gold Fin vnější jednotky.

Chlazení i topení

Tyto klimatizace disponují moderním invertorovým kompresorem. Při koupi máte na výběr mezi variantami s nižším výkonem (2,7 kW chlazení a 3,5 kW topení) a vyšším (3,5 kW chlazení a 4,2 kW topení). Ano, tato zařízení nejen chladí, ale fungují i jako vysoce účinný zdroj tepla. Shrnuto – klimatizace LG Art Cool jsou skutečným osvěžením pro váš interiér.

1 Tomáš Tuček, obchodní manažer divize klimatizací LG Electronics CZ, s.r.o.
Autor: Tomáš Tuček
Foto: Archiv firmy