Komfort s univerzálním rádiovým přijímačem

Čtete si na gauči v pohodlí domova a najednou vás oslní sluneční paprsky. Jak rád by člověk zůstal sedět a přitom se rušivému světlu přece jen nějak bránil. A jak pohodlné by bylo zapnout topení ještě před návratem z práce, aby Vás doma přivítalo příjemné teplo! Úplně jednoduše to zařídí domovní automatizace B-Tronic značky Becker a nový rádiový přijímač VarioControl VC4200B.

Flexibilní doma i na cestách

Centrální domovní automatizace se díky chytrému rádiovému systému stává opravdu komfortní. Kromě rolet, markýz či osvětlení lze pomocí systému B-Tronic centrálně regulovat také teplotu v interiéru. Děje se tak prostřednictvím ventilu topného tělesa na bázi standardu KNX-RF, kdy si může uživatel jednoduše nastavit, v kolik hodin má topení vyhřát interiér na požadovanou teplotu. Chytrá obsluha je tak nejen pohodlná, ale i efektivní, protože pomáhá šetřit energii.

Klíčovým prvkem je řídicí centrála CC51, kterou lze jednoduše ovládat různými způsoby a na libovolnou vzdálenost. Mimořádné na celém systému je i to, že všechny zapojené bidirekcionální přístroje (obousměrně komunikující, tzn. vysílají data a přijímají pokyny) prostřednictvím rádiového signálu bezprostředně hlásí svůj status.

Domovní automatizaci zn. Becker tak nelimitují žádné hranice a přístroje se dají jednoduše ovládat i na dálku pomocí smartphonu nebo tabletu. Přímo doma pak zajišťuje jednoduché ovládání systému přehledný dotykový displej nebo ruční vysílač.

VarioControl VC4200B – jednoduše více možností

K mnohostrannému systému B-Tronic patří také nový rádiový přijímač VarioControl VC4200B. Ať už jde o ovládání rolet či žaluzií, rádiové řízení lamp či flexibilní obsluhu alarmů a dalších přístrojů nízkého napětí, tohle vše lze bez problémů připojit k univerzálnímu rádiovému přijímači a ovládání bude hračka. Také stínicí technika a garážová vrata se dají jednoduše zapojit do systému s CC51. Centrální řízení vlastního domova tak odkrývá nové a nové možnosti.

Rádiový přijímač VarioControl V4200B © od Becker-Antriebe GmbH: Aby byla domovní automatizace opravdu flexibilní, lze pomocí rádiového řízení s VarioControl VC4200B ovládat téměř všechna zařízení.

Svoboda a více bezpečí

Na základní princip zn. Becker, to znamená spojit centrální domovní automatizaci s neomezenou svobodou, jsme náležitě dbali i při vývoji systému B-Tronic. Rádiový systém tak využívá celosvětově rozšířený rádiový standard KNX a k centrále CC51 tak lze pohodlně zapojit i přístroje jiných značek. Díky řešení, které vyvinula firma Becker, lze navíc modernizovat i stávající systémy automatizace.

Komfort při ovládání domovní automatizace zůstává zachován, i když systém obsluhujete na dálku. Díky přepracovanému uživatelskému rozhraní pro mobilní aplikace s moderním designem a praktickými oblíbenými tlačítky je manipulace jednoduchá a rychlá. A i v otázce ochrany osobních údajů respektuje zn. Becker individuální požadavky na bezpečnost. Nehrozí únik informací o tom, kdy je aktivován např. režim dovolená nebo kdy se spouštějí či vytahují rolety, vše zůstává uloženo jen v řídicí centrále CC51. Automatizaci tak lze na přání centrálně ovládat také bez připojení k internetu. A pokud by někdo nechtěl dotykový displej, existuje možnost ovládat domovní automatizaci při zachování stejných funkcionalit díky sesterskému produktu CC31 také pomocí televizní obrazovky.

Život tak bude zase o kousek jednodušší a opravdový komfort na dosah.

BECKER-Antriebe GmbH

Tato společnost s celosvětovou působností byla založena v roce 1921 v hessenské obci Sinn. Dnes se podnik specializuje na pohony a řízení rolet, stínicí techniky a vrat. Firma s rodinným vedením má více než 300 zaměstnanců, různé dceřiné společnosti a četná zastoupení, díky kterým působí na mezinárodní úrovni. V České republice je zastoupena prostřednictvím společnosti BECKER motory s.r.o., která je jediným distributorem této firmy pro zákazníky z ČR a SR. Společnost zajišťuje prodej výrobků firmy BECKER Antriebe prostřednictvím sítě odborně proškolených obchodních partnerů, kterým zároveň poskytuje technické a obchodní poradenství.

Více informací naleznete na adrese www.becker-motory.cz.

Autor:
Foto: BECKER motory s.r.o