Komfortní, bezpečné, čisté a vysoce efektivní vytápění novým elektrokotlem Vitotron 100

V sortimentu společnosti Viessmann se počínaje dneškem objevuje novinka, elektrokotel Vitotron 100, který nabízí čisté a efektivní vytápění vhodné zejména pro nízkoenergetické objekty, jež nedisponují přípojkou k plynové rozvodné síti.

K instalaci nového elektrokotle Vitotron 100 je zapotřebí pouze elektrická přípojka, montáž je tedy velmi snadná a bez potřeby stavebních úprav. Ovládání je komfortní a provozní náklady jsou díky ekvitermní regulaci, jež automaticky reaguje na změnu vnější teploty, nízké. Účinnost kotle je 99,4 %. Kotel navíc nabízí regulaci teploty vody v širokém rozmezí – od 20 do 85 °C.

Vitotron 100 může plnit jak funkci hlavního topného zdroje, tak fungovat jako bivalentní zdroj, kdy doplní kupříkladu jiný hlavní zdroj tepla jako jsou kotel na tuhá paliva či tepelné čerpadlo. V případě elektrického kotle přitom odpadají starosti s případným zamrznutím domovních instalací. Pokud totiž všichni uživatelé opustí na delší dobu budovu, kotel ohřívá topnou vodu na minimální teplotu. Díky její cirkulaci rozvodným potrubím je zamezeno případnému zamrznutí.

Kotel lze při použití vhodných modulů propojit také s akumulačním zásobníkem topné vody. Pokud využijeme nízký elektrický tarif, jsou už tak nízké náklady na vytápění ještě sníženy. Propojit lze kotel samozřejmě i s běžným zásobníkem teplé vody. S ním může kotel „inteligentně“ spolupracovat, přičemž cirkulační čerpadlo je spínáno v souladu s nastavenými denními programy a teplota vody je tak regulována v návaznosti na skutečné potřeby uživatelů domu. Ještě levnější je pak provoz Vitotronu 100, pokud jej propojíme s fotovoltaickou instalací, kdy topnou spirálu ohřívá sluneční záření. Kombinace elektrokotle, akumulace tepla ve vodě a výroby energie pomocí fotovoltaiky zajišťuje nejnižší náklady na vytápění domu.

Více informací naleznete na www.viessmann.cz/elektrokotle

Minutová nabídka

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: archiv Viessmann