Komín Schiedel do pasivních a nízkoenergetických domů

Stavíte pasivní nebo nízkoenergetický dům a hledáte optimální způsob vytápění? Společnost Schiedel nyní přichází s unikátním řešením: komínový systém Schiedel Absolut je navržen a konstruován speciálně pro nízkoenergetické a pasivní stavby.

Světový výrobce komínů číslo 1 představuje majitelům těchto druhů rodinných domů, stavitelům i odborné veřejnosti komínový systém, který zajistí dokonalé vytápění i bezpečný odvod spalin i v energeticky šetrných stavbách.

Komínový systém s tepelnou izolací

Komínový systém Schiedel Absolut je dvousložkový komín, který disponuje speciální tepelnou izolací, integrovanou do konstrukce komínové tvárnice, a tenkostěnnou keramickou komínovou vložkou. Schiedel Absolut bezpečně odvádí spaliny od spotřebičů na plynná, kapalná i pevná paliva a je mimořádně vhodný pro odvádění spalin v podtlaku od nízkoteplotních a kondenzačních spotřebičů, případně od spotřebičů nezávislých na přívodu vzduchu v místnosti.

Systém Schiedel Absolut se speciální tepelnou izolací, integrovanou do konstrukce komínové tvárnice
Schiedel Absolut bezpečně odvádí spaliny od spotřebičů na plynná, kapalná i pevná paliva

Jak systém v pasivní stavbě pracuje

Komín pro nízkoenergetické a pasivní domy Schiedel Absolut vykazuje oproti klasickým třísložkovým komínům významná specifika. Jakými vlastnostmi disponuje a jak tento dvousložkový komín pracuje?

  • komín s tepelnou izolací integrovanou do konstrukce komínové tvárnice,
  • protiproudový provoz systému,
  • keramická vložka odvádí spaliny,
  • spalovací vzduch je přiváděn volným prostorem mezi vložkou a tepelně izolovanou tvárnicí,
  • vzduch je předehříván teplem odváděných spalin,
  • utěsnění prostupu střešní konstrukcí.
Tepelně-těsnící sada dokonale utěsní průduch komínového tělesa celou konstrukcí střechy

Dokonale utěsněný průchod střechou

Specialisté společnosti Schiedel se při vývoji unikátního komínu Absolut zaměřili na několik rizikových faktorů, spojených s těsněním prostupu střešní konstrukcí. Významnou inovací tohoto komínového systému je tepelně-těsnící sada dvou neprodyšných fólií a upevňovacích prvků, které dokonale utěsní průduch komínového tělesa celou konstrukcí střechy. Tím je dosaženo ještě vyššího výkonu tohoto systému.

Komínový systém Schiedel Absolut je navržen a konstruován speciálně pro nízkoenergetické a pasivní stavby

Komín Schiedel Absolut představuje pro stavitele pasivních a nízkoenergetických domů zajímavou možnost, jak získat špičkový komín předního světového výrobce a optimalizovat vytápění v těchto specifických stavbách. Seznamte se s tímto unikátním komínovým systémem podrobněji na stránkách www.schiedel.cz nebo telefonujte na non stop linku 800 126 226.

Autor: Daniela Richterová
Foto: Archiv firmy