Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Kompletní program – inovace až do detailu

Pod tímto heslem představil Teckentrup na veletrhu Bau 2005 svou inovovanou paletu výrobků. Nové povrchy, rozmanitý design, variabilita provedení ve spojení s ochranou proti ohni a kouři, tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi, odolností proti vloupání a snadnou údržbou. To vše zaručuje vysokou a dlouhotrvající užitnou hodnotu vrat a dveří firmy Teckentrup.

Jednotný vzhled dveří a vrat

Navzájem sladěné kombinace garážových vrat CarTeck a vhodných domovních dveří umožňují projektantům působivě řešit průčelí jednotlivých domů i celé domovní bloky. V současné době lze vybírat z osmi základních variant, modifikovatelných jak barevným provedením, tak i uspořádáním designových prvků.


Sladěný vnější vzhled: dveře a vrata v designu "dojčat"

Nový vzhled garážových vrat

Při hledání optimálního řešení vnějšího vzhledu domu firma Teckentrup neomezuje nároky architektů a projektantů v žádném směru. Různé systémy vrat, výklopná, sekční i stropní článková, jsou k dostání v rozmanitých povrchových úpravách a variantách prosklení (od pravoúhlých prostých i dělených příčkami až po kruhová okna).


Kulatá okna rozšiřují spektrum skleněných výplní garážových vrat CarTeck

Nové dřevěné dekory se speciální fólií odolnou ultrafialovému záření (zlatý dub, tmavý dub a mahagon) přinášejí působivý vzhled masivního dřeva v kombinaci s technickými výhodami oceli. Taková vrata nenarušují rustikální charakter budov, mají dlouhou životnost, jsou odolná a snadno se udržují. V porovnání s vraty z masivního dřeva jsou i cenově výhodnější.


Skleněné prvky ve vratech (zde klasické prosklení) vpouštějí do garáže světlo a dodávají architektuře atraktivní vzhled

Hlavní těžiště veletrhu: nové vzhledy garážových vrat (zlatý dub)

Dále je tu široká paleta odstínů RAL s možností výběru mezi hladkým a mikroprofilovaným povrchem. Hospodárnou alternativu, navíc v působivém kovovém vzhledu, představuje galvanicky zušlechtěný povrch lamel sekčních a rolovacích vrat.


Galvanicky zušlechtěný povrch tepelně izolované lamely rolovacích vrat

Osvědčené technické řešení

Samozřejmostí je patentovaná ochrana proti přiskřípnutí prstů a ochrana proti vložení ruky. Vícenásobný pružinový systém zabraňuje nežádoucímu zavření vrat. Splňují tak požadavky dané normou DIN EN 13241-1, platící od května 2005. Vítaným doplňkem je dálkově ovládaný elektrický pohon vrat, který garáž nejen otevře a rozsvítí světlo, ale navíc ji chrání, pomocí elektronické pojistky proti vysunutí, před vloupáním.

Vlastnosti vrat a dveří Teckentrup

Výrobky Teckentrupu zajistí objektům všestrannou ochranu. Proniknout chladu a hluku do interiéru brání jádro z polyuretanové pěny spolu s celoobvodovým těsněním. Vrata i dveře zajišují potřebnou požární odolnost až do rozměru XXL. Dveře „T-30-2 Teckentrup H” o velikosti až 3 x 4 metry odolají požáru minimálně po dobu 30 minut. Samozřejmostí je ochrana proti kouři. Jako příklad mohu uvést protipožární posuvná vrata T30/T90 nepropouštějící kouř. K ochraně proti vyloupení slouží prvky optimalizované koncepce bezpečnosti, včetně biometrické kontroly přístupu (otisk prstů).


Multifunkční dveře (v jednom kině)

Bezchybná montáž

Předmontované zárubně, pružiny a vodící kolejnice, jakož i optimalizovaná technika šroubování pro upevnění závěsů zajišťují rychlou a bezpečnou montáž průmyslových sekčních vrat. Předinstalované zapojení pohonů se zástrčkami CEE nevyžaduje při montáži elektrikáře. Odborníci vrata namontují vrata během několika hodin, v případě výměny stará vrata ihned odvezou. Více informací najdete v konfiguračním programu, pomocí kterého lze virtuálně utvářet vlastní garážová vrata. K dispozici je on-line na adrese www.teckentrup.biz.

Kyvné dveře

„Lítačky“ nacházejí uplatnění ve zdravotnických a gastronomických zařízeních, školních budovách a dalších intenzívně využívaných prostorách. Lze je pohodlně otevírat v obou směrech i pokud jsou obě ruce plné. Vyrábějí se v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení a jsou opatřeny odrazovými madly a plechovými chrániči z ušlechtilé oceli. Křídla tloušťky 40 mm jsou zhotovována z žárově pozinkovaného plechu nebo ušlechtilé oceli, s mramorovaným nebo broušeným povrchem. Povrch dveří může být proveden v široké paletě odstínů RAL či dřevěných dekorů. Různě tvarované výplně z vrstveného bezpečnostního skla dveře nejen ozvláštní, ale umožní i nahlédnout za dveře, což bývá často nezbytné.


Dveře s dynamikou: nové kyvné dveře Teckentrup. Peferovanou oblastí použití jsou především gastronomická zařízení.

Dveře z dutých profilů

Ve velkých obytných a obchodních komplexech, kinech, školách, klinikách a dalších veřejností užívaných budovách se s výhodami uplatňují kombinace skla, oceli, ušlechtilé oceli a hliníku. Dveře z dutých profilů vhodně zapadají do takového prostředí. Lze je spojovat s prosklenými bočními díly a nadsvětlíky. Prostor uzavřený tímto způsobem je omezen pouze výškou 4 metry, šířka je neomezená. Program dveří z dutých profilů zahrnuje dveře zabraňující šíření požáru (T 30-1 a -2) a dveře odolné proti ohni (T 90- 1 a -2), protipožární prosklení (G 30 resp. F 30) a protikouřové dveře (RS-1 / RS-2).

Výrobní program firmy Teckentrup dává architektům a projektantům široké možnosti při ztvárňování jejich výtvarného záměru jak v interiéru tak i exteriéru. Výše zmíněné vlastnosti dveří a vrat Teckentrup tak umožňují řešit požadavky požárních a hygienických předpisů s velkou dávkou elegance. Svědčí o tom množství referencí, pracovní úřad ve Freiburgu, BMW Mnichov, Audi Ingolstadt, Opel, VW Wolfsburg, Velvyslanectví v Moskvě, Pivovar DAB, Deutsche bank v Anglii, Budova Eduscho, letištní budovy v Düsseldorfu, Frankfurtu, Kolíně nad Rýnem, Mnichově, Varšavě a Moskvě, domy Ikea, nemocnice Charite v Berlíně, závody Miele, Museum v Mnichově, budovy REWE, Universita Bielefeld.


Prosklené dveře z dutých profilů T 90 pro transparentní požárně odolné vstupy

1) Zpracováno dle podkladů Teckentrup - Tekla-Technik
Autor: Peter Volf
Foto: Archiv firmy