Kompletní řešení pasivních a nulových staveb na veletrhu For Pasiv

Pro zájemce z řad odborníků i budoucích stavebníků je určen 8. ročník veletrhu For Pasiv, který se koná od 6. do 8. února 2020 v PVA Expo Praha Letňany. Tým odborných poradců a techniků společnosti Xella zde bude připraven vysvětlit řešení určená pro pasivní a nulové domy. Názornou ukázku produktů, jako jsou střechy, návštěvníci uvidí na fragmentu domu. Při této příležitosti společnost připravila také speciální veletržní cenu na některé produkty.

Hlavním tématem letošního roku jsou v různých oborech stavebnictví nové tepelně-technické normy a jejich dopad na výstavbu. Společnost Xella, která vyrábí kromě pórobetonu Ytong také vápenopískové tvárnice Silka a minerální desky Multipor, s těmito změnami normových hodnot počítá již několik let. Techničtí poradci, kteří budou v její expozici odpovídat na dotazy návštěvníků, tato stavební řešení znají již ze své předchozí praxe, a mohou tak fundovaně zodpovědět řadu otázek.

Celý systém bude prezentován fragmentem domu, který mimo jiné zahrnuje masivní střechu, jež eliminuje letní přehřívání. Uplatněny zde jsou také produkty pro vnější a vnitřní povrchové úpravy. Součástí výstavy jsou i ukázky skladeb zdiva a projekce videí se správnými postupy.

Tým odborníků zde na konkrétních případech představí celé fungování systému a vzájemné provázání všech značek tohoto výrobce. Součástí prezentace budou i zkušenosti s pasivní výstavbou – systém Ytong je na výstavbu pasivních domů úspěšně využíván už zhruba třináct let a tyto realizace se mohou pochlubit převážně dobrými výsledky v tzv. Blower door testech.

Návštěvníci si sem mohou přinést také svou projektovou dokumentaci a zkonzultovat ji s odborníky, a to ve kterékoli fázi. Akci opět doprovodí soutěž o veletržní cenu na některé produkty, přesné informace o zvýhodněné nabídce budou dostupné v místě konání.

Související články

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv redakce