Kondenzační plynový kotel Panther Condens

Závěsné kondenzační plynové kotle Panther Condens, dodávané společností PROTHERM, mají vysoký stupeň účinnosti až 109,5 % Při jejich vývoji byl kladen důraz zejména na šetrnost k životnímu prostředí a intuitivní obsluhu. Kotle mají široký výkonový rozsah, nízkou spotřebu plynu a moderní design, který zapadá do každého interiéru.

Nová řada umožňuje nejen vytápění, ale také přípravu teplé vody v externím zásobníku nebo průtokovým ohřevem. Sestava je proto vhodným řešení pro byty i rodinné domy, pro novostavby i rekonstrukce. Největšími přednostmi je variabilita a spolehlivost.

Kotle se vyrábějí ve výkonech 3,9 až 32,8 kW a vyznačují se velmi nízkou hlučností od 37,6 dB. Mezi další vlastnosti oceňované zákazníky patří např. maximální jednoduchost obsluhy, grafický displej zobrazující veškeré stavy provozu, eBus2) komunikační rozhraní kotle s regulací a kontakt pro bezpečnostní termostat podlahového topení.

Závěsný kondenzační plynový kotel Panther Condens

Externí zásobník

Po propojení kotle s externím zásobníkem kotel automaticky řídí proces ohřevu vody do topného systému a ohřev vody v zásobníku. Uživatel si přímo na displeji kotle zvolí požadovanou teplotu pro topení i teplotu vody v zásobníku. Teplotní čidlo uvnitř zásobníku neustále předává informace kotli, který upřednostňuje ohřev zásobníku. Toto jednoduché a efektivní řešení pokryje potřebu tepla vytápěného prostoru a zároveň dostatek teplé vody pro běžnou celodenní spotřebu domácnosti. Optimálně zvolená velikost zásobníku snižuje tepelné ztráty a zajistí dostatečně rychlý opětovný dohřev teplé vody.

Ekvitermní regulace Thermolink

Regulátory řady Thermolink umožňují plně využít ekvitermní způsob řízení v závislosti na venkovní teplotě.

Set Thermolink B

eBus2) ekvitermní regulátor umožňuje nastavit teplotu otopné vody stejně jako teplotu teplé vody. Podle zvolené topné křivky je následně celý proces regulace kotle přizpůsobován změně venkovní teploty a požadované teplotě vytápěného prostoru. Tento ekvitermní regulátor vyniká zejména nenáročným ovládáním při zachování vysokého standardu regulace teploty ve vytápěném prostoru.

Regulátor Thermolink B

Set Thermolink P/2

eBus programovatelný ekvitermní regulátor umožňuje nastavit týdenní program s možností kombinace 7 různých časových úseků. Pro zvýšení komfortu regulace je možné na regulátoru nastavit časový program a teplotu teplé vody, požadovanou komfortní a útlumovou teplotu v místnosti a ekvitermní režim. Dalším prvkem výbavy je hlášení poruchového stavu. Ekvitermní regulátor Thermolink P/2 je určen pro uživatele, kteří vyžadují ekonomicky výhodnější řízení kotle.

Regulátor Thermolink P/2 (drátový) nebo RC/2 (bezdrátový)

Set Thermolink RC/2

eBus bezdrátový ekvitermní programovatelný regulátor) se stejnými regulačními vlastnostmi jako Thermolink P/2. Regulátory Thermolink P/2 a RC/2 jsou navíc vybaveny funkcí aktivace a programování komfortního předehřevu teplé vody. Funkce „Komfort dodávky teplé vody” je standardní součástí výbavy kombinovaných kotlů Protherm řady „Panther Condens” a „Panther v.19”. Ekvitermní regulátor Thermolink RC/2 ocení uživatelé, kteří požadují bezdrátovou komunikaci mezi regulátorem a kotlem.

Regulátory Thermolink B, P/2 a RC/2 bez připojeného venkovního teplotního čidla je možné použít jen jako prostorové regulátory.

Set Thermolink LUX

eBus bezdrátový ekvitermní programovatelný regulátor s týdenním nebo denním programem vytápění, který umožňuje sedm různých časových úseků v jednom dni. Nastavení teploty teplé vody je samozřejmostí. Ekvitermní regulátor Thermolink LUX je určen pro nejnáročnější uživatele a dodává se pouze v sadě s venkovním čidlem.

Regulátor Thermolink LUX

Venkovní teplotní čidlo je standardní součástí setů regulátorů Thermolink B, P/2, RC/2 a LUX.

Parametry ekvitermí regulace Thermolink
TypThermolink BThermolink P/2Thermolink RC/2Thermolink LUX
Komunikační rozhraníeBus
Bezdrátové provedeníneneanoano
Počet prog. teplotních změn denně777
Rozsah teplot v místnosti5 až 30 °C
Nastavení teploty teplé vodyano
Rozsah teplot teplé vody38 až 65 °C
Možnosti programováníne1 týdenní + 1 denní
Zobrazení časuneano
1 Zpracováno z tiskových podkladů firmy
2 eBus je obousměrné komunikační rozhraní mezi regulátorem a kotlem. Dochází zde k neustálé výměně a porovnávání dat mezi regulátorem a kotlem. Díky tomu je výkon kotle plynule přizpůsobován požadavkům regulátoru. Nedochází tak ke zbytečnému kolísání teploty vytápěného prostoru. Tento přesný způsob regulace výraznou měrou přispívá ke snižování nákladů na vytápění.
Autor:
Foto: Archiv firmy