Kongresový hotel Alessandria a sanitární doplňky Merida

Čím více cestuji po světě, tím více si uvědomuji, kolik krásných míst má naše Česká republika. Jak mnoho toho můžeme ukázat turistům jak z Evropy, tak i z dalších světadílů. Praha, o té není třeba diskutovat. Mezi další skvosty v ČR však bezesporu patří také krajské město Hradec Králové s řadou historických památek.

Jmenujme například katedrálu svatého Ducha, Bílou věž, radnici, barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, jezuitské koleje se Santiniho atriem a další. Unikátní je také architektura Kotěry a Gočára vsazená do urbanisticky jedinečného konceptu v ČR. Dále veliké množství parků, například Jiráskovy sady u soutoku Labe s Orlicí, a překrásná příroda v okolí města. Chceme-li však do zajímavých míst pozvat turisty, a to jak z ČR, tak ze zahraničí, kvalitní ubytování se stalo standardem. K tomu patří dobré jídlo, možnost bezpečně zaparkovat auto či Wi-fi. V Hradci Králové toto vše splňuje moderní Kongresový hotel Alessandria.

Více o Kongresovém hotelu Alessandria

Hotel Alessandria byl postaven v druhé polovině minulého století a nachází se zhruba 1 km severo-východně od historického centra města, v části zvané Slezské Předměstí. Svoje jméno obdržel po italském partnerském městě Hradce Králové, Alessandrii²). Hotel během desítky let postupně chátral, proto se v roce 2007, kdy změnil majitele, započalo s jeho celkovou rekonstrukcí. Přestavovala se restaurace, pokoje, výjimkou nebyly samozřejmě ani hygienické prostory, kde můžete vidět, že zde byly použity od firmy Merida například zásobníky na papírové ručníky, na toaletní papír či dávkovače mýdla.

Hotel Alessandria
Recepce (foto Jindřich Horák)
Vestibul (foto Jindřich Horák)
Kongresový sál

Co dnes Kongresový hotel Alessandria nabízí

 • celkovou ubytovací kapacitu až pro 230 osob,
 • konferenční zázemí až pro 530 osob,
 • bufet – pivnice,
 • nově zrekonstruované parkoviště pro 40 vozů a 2 autobusy,
 • Steak and Lobby Bar,
 • Axor music club, který se dá pronajmout k soukromým účelům, o kapacitě 200 osob,
 • solárium,
 • hotelové taxi,
 • směnárnu,
 • kadeřnictví a kosmetiku,
 • maséra,
 • sekretářské služby,
 • tlumočnické a překladatelské služby,
 • incoming servis,
 • catering,
 • silvestrovské oslavy s ohňostrojem a programem.

Více se můžete dočíst na stránkách www.alessandria.cz.

Merida a její sortiment

Celkově lze sortiment firmy Merida rozdělit na 4 hlavní části (hygienické potřeby, doplňky do koupelen a WC, úklidovou techniku a profesionální úklidovou chemii) a ty si nyní více popíšeme.

1. Hygienické potřeby

Do nich patří pěnové i tekuté mýdlo, krémy na ruce, toaletní papír, papírové ručníky, hygienické sáčky, pytle na odpadky, náplně do osvěžovačů vzduchu.

2. Doplňky do koupelen a WC

U nich podrobněji, neboť jsou nejvíce v hygienických prostorách vidět. Skládají se ze zásobníků na papírové ručníky a toaletní papír, dávkovačů mýdla, pěny či desinfekce a osvěžovačů vzduchu.

V umývárně je možno vidět sušič rukou od firmy Merida

Zásobníky na papírové ručníky a na toaletní papír

Zásobníky na papírové ručníky jsou určeny pro skladování papírových ručníků, které jsou hygieničtější než běžně používané ručníky látkové. Vyrábí se plastové a nerezové. Plastové zásobníky jsou manuální i automatické, oba typy jsou vyráběny v praktické bílé barvě. Zásobníky na toaletní papír se vyrábějí nejen z plastu ABS v univerzální bílé barvě, ale také z oblíbeného nerezu.

Dávkovače pěnového a tekutého mýdla

Pro hygienu rukou jsou nejlepší dávkovače mýdla, pěny či desinfekce. Všechny typy dávkovačů jsou vyráběny z plastu ABS, ale také z nerezu. Dávkovače mýdla oceníte v každé koupelně či WC. Jsou praktické a snadno se čistí. Navíc jsou hygieničtější než klasická mýdla. Dávkovače mýdla z nerezu se vyrábějí nejen ve variantě na stěnu, ale také jako stojánkové. Záleží na vás, kterou variantu upřednostňujete.

Osvěžovače vzduchu

Pomáhají podtrhnout příjemnou atmosféru koupelny či WC a zajistí příjemnou vůni pokaždé, když vstoupíte.

Odpadkové koše a popelníky

V sortimentu naleznete koše různých velikostí a materiálů provedení. Nerezové (lesklé či matné), kovové (bílé, matné nebo lesklé) a v univerzální bílé barvě plastové. Koše jsou určeny do koupelen, kanceláří, kuřáren a dalších prostor.

Úsporná sanitární zařízení

Mezi úsporná zařízení patří především dávkovač pěnového mýdla Merida TOP. Spotřeba pěny u tohoto mýdla je mnohonásobně menší než spotřeba tekutého mýdla. Díky lehké omyvatelnosti pěny je také nižší spotřeba vody, čímž se ušetří nejen peníze za spotřebu vody, ale navíc i životní prostředí. Dále zásobníky na papírové ručníky v rolích AUTOMATIC, kde automat zamezuje nadměrnému používaní ručníků, nebo nejrychlejší a nejhygieničtější sušič na ruce s minimální spotřebou energie Dyson Airblade.

3. Úklidová technika

Úklidové vozíky, hadry, houby, rukavice, mopy pro úklid na mokro i na sucho, prostředky na mytí oken. Čisticí prostředky jsou kvalitní a vydrží dlouhou dobu. Například mopy Merida zvládnou až 700 pracích cyklů. Nabízené mopy lze používat nejen na mokro, ale i na vlhko a sucho. K mopům je také nabízeno rozličné příslušenství, které usnadní práci.

4. Profesionální úklidová chemie

Profesionální chemie je určena jak na pravidelný nebo generální úklid, tak i na ošetření a ochranu povrchů prodlužující jejich životnost. Profesionální úklidová chemie zahrnuje:

 • široký výběr mycích prostředků pro kompletní úklid,
 • polymery (vosky) na ošetřování povrchů
 • speciální linii přípravků pro gastronomii a hotely,
 • desinfekce na povrchy,
 • desinfekční utěrky, dávkovací zařízení a systémy na chemii,
 • hygienické plány pro hotely, školy a obchody.

Merida – zastoupení

Merida Hradec Králové, s.r.o. působí na českém trhu již 11. rokem. Vybudovala dvě centrály, přičemž jedna se nachází v Hradci Králové a druhá je v Bratislavě. Dále má své pobočky v Brně, Ostravě, Praze, Plzni a v Českých Budějovicích. Díky tolika místům dokáže zajistit jak stávajícím, tak i budoucím zákazníkům velmi rychlé zásobování. Všechny provozovny jsou otevřeny od pondělí do pátku od 7.30 do 15.30.

Více o produktech se můžete dočíst na internetových stránkách www.merida.cz.

¹) Čerpáno z informací získaných ve Wikipedii a podkladů společnosti Merida Hradec Králové, s.r.o.
²) Alessandria je italské město v oblasti Piemont, hlavní město stejnojmenné provincie. Město má svůj název po papeži Alexandru III. Je to důležitý železniční uzel a žije v něm okolo 100 000 obyvatel (podobně jako v Hradci Králové).
Autor:
Foto: Helena Hejhálková, Jiří Hejhálek ml.