Konstrukční systém Terafix pro montáž teras

Terafix, který vyrábí společnost VISIMPEX a.s, je univerzální hliníkový konstrukční systém vyvinutý pro montáž dřevěných a dřevoplastových – WPC teras.

Terasy, které považujeme za pokračování obytných prostor, patří k běžnému vybavení domů a zahrad. Řešení podlahy terasy a také způsob jejího ukotvení záleží nejen na architektuře interiéru domu, ale také na poloze a povaze terénu. Konstrukční systém Terafix je vhodný pro terasy s dřevěnou i dřevoplastovou podlahou.

Rychle a kvalitně

Terafix je dalším stupněm ve vývoji hliníkových konstrukčních systémů. Jedná se o robustní kvalitní produkt pro různé druhy terasových desek s jednoduchou nenáročnou montáží. Výsledkem je velmi jednoduchý systém profilů, spojek a komponentů vyrobených z hliníku a spojovaných nerezovým spojovacím materiálem. Tím je zaručena vysoká únosnost finální terasy a velmi dlouhá životnost konstrukce.

Jednoduchá montáž nevyžaduje speciální nástroje a přípravky a bez problémů ji zvládne i laik. Zásadní výhodou systému je možnost zpětné demontáže celé terasy bez poškození pochozích desek. Tím se stává systém Terafix vynikajícím řešením pro dočasné instalace jako jsou sezónní posezení, letní občerstvení atd.

Vlastnosti systému Terafix

  • Robustní kovová konstrukce z hliníku a nerezu,
  • únosnost až 500 kg na m2 ,
  • vhodný pro všechny druhy materiálů – dřevo, WPC a HPL desky,
  • snadná a rychlá montáž,
  • výškové nastavení pomocí rektifikačních nohou,
  • dlouhá životnost bez nutnosti údržby,
  • vynikající poměr cena/výkon.

Prvky systému

Konstrukční systém Terafix obsahuje: terasové profily, středové/krajní spojky, rektifikační nohy, komponenty pro fixaci a zavětrování, spojky profilů, spojovací materiál a krycí lišty.

Terasový profil

Speciálně vyvinutý hliníkový profil pro montáž desek a dalších prvků. Pomocí vkládací matice a šroubů se k profilu připojují středové a koncové spojky, rektifikační nohy, fixační kotvy a kotvy zavětrování.

Středová/krajní spojka

Spojka pro montáž desek k nosnému hliníkovému profilu se používá se ve dvou provedeních:

  • středová spojka pro fixaci mezi deskami k nosnému profilu,
  • krajní a koncová spojka TF-C02 pro spoje na okraji terasy.

K nosnému profilu se připojuje nerezovým šroubem se zápustnou hlavou s vnitřním šestihranem.

Rektifikační noha

Výškově stavitelná noha TF-C03 pro snadnou rektifikaci terasy, která umožňuje jednoduché připojení k nosnému hliníkovému profilu, možnost posuvu po profilu do požadované pozice a snadné nastavení výšky nohy a tím i celého systému. Stavitelná noha se připevňuje k pevnému podkladu přes gumovou EPDM podložku. K dispozici jsou dvě varianty, zinkovaná a nerezová.

Komponenty pro fixaci a zavětrování

Komponenty představují montážní prvky pro upevnění terasy ke svislé konstrukci a zavětrování mezi nosnými profily.

Spojky profilů

Umožňují napojení nosných profilů při větších rozměrech terasy.

Spojovací materiál

Šrouby a matice pro terasový systém.

Krycí lišta

Hliníková lišta pro lemování okrajů terasy. Používá se i pro zakrytí napojení terasy ke zdivu nebo konstrukci. Lišta je oboustranně profilována a lze ji použit pro vnější i vnitřní roh.

Povrch je elektrolyticky eloxován do stříbrného odstínu. Na přání je možno nanést práškovou barvu v požadovaném odstínu.

Krátce o společnosti

Společnost VISIMPEX a.s. se zabývá výrobou a distribucí spojovacího materiálu pro různé segmenty trhu a výrobou hliníkových konstrukčních systémů. Moderní technologické a logistické zázemí v sídle společnosti v Přerově představuje jistotu pro kvalitní služby širokému okruhu zákazníků. Vlastní vývoj je zaměřen především na hliníkové konstrukce určené převážně pro stavebnictví. Kromě výše popsaného systému Terafix společnost vyrábí také kompaktní systém pro provětrávané fasády HAFIX vhodný pro širokou škálu obkladových materiálů a hliníkový konstrukční systém WINTECH SOLAR pro montáž fotovoltaických systému na různé typy střech.

Podrobné informace o produktech a montážní návod získáte na internetových stránkách www.terafix.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy